Dakar 2021 - Mówią po drugim etapie

Dakar 2021 - Mówią po drugim etapie

Podaj dalej

Poniżej prezentujemy wypowiedzi zawodników, którzy dziś na Rajdzie Dakar mierzyli się z etapem z Biszy do Wadi Ad-Dawasir. Do pokonania było 457 kilometrów odcinka specjalnego i 228 kilometrów dojazdówek.

Joan Barreda Bort (P1, motocykle): – Po wczorajszym ciężkim dniu dzisiaj musiałem mocno atakować. Dałem z siebie wszystko. Bardzo podobał mi się odcinek. Jest szybszy i lepszy dla mnie. W tej chwili wszystko idzie perfekcyjnie. Jutro czeka nas długi i naprawdę ciężki dzień, ale to taki rajd. Musimy zachować spokój i pozostać na czele. Przed nami jeszcze sporo kilometrów i będziemy starać się jechać dalej.

Adrien van Beveren (P6, motocykle): – To był dobry dzień. Dziś mam urodziny i kończę trzydzieści lat. Pomyślałem, że mogę wygrać ten etap. Na początku jechałem naprawdę szybko, ale potem wjechałem w kurz wzniecany przez innych i trochę zajęło mi wyprzedzenie ich. Później dogonili mnie mój kolega z zespołu Ross i Barreda. Może nie zwolniłem po tym, ale starałem się perfekcyjnie nawigować aż do mety.

Stephane Peterhansel (P1, samochody): – Dziś mieliśmy piękny etap. Pustynia była bardziej otwarta. Rano mieliśmy sporo stresu, ponieważ to były pierwsze wydmy, a samochód był pełen paliwa, co oznaczało, że był naprawdę ciężki. Priorytetem było, by nie utknąć. Potem dobrze nawigowaliśmy. Edouard wykonał naprawdę dobrą pracę. Przejechaliśmy może sto metrów za dużo. To niewiele biorąc pod uwagę trudności na etapie.

Nasser Al-Attiyah (P3, samochody): – To był dobry dzień, ale nie wiem, ile odrobiliśmy. Wygląda na to, że wygraliśmy etap. Wczoraj straciliśmy sporo czasu, ponieważ otwieraliśmy stawkę. To nie było dobre dla nas i nie ryzykowaliśmy. Dzisiaj poszliśmy na całość i wszystko bardzo dobrze działa. Opony i samochód były niesamowite. Również tempo od startu do mety. Nie popełniliśmy żadnych błędów. Jestem zadowolony. Przed nami jeszcze długa droga, ale to dobry początek.

Cristina Gutierrez Herrero (P1, T3): – Starałem się być cierpliwa. To był długi etap na którym były twarde wydmy i wiele szybkich kamienistych partii. Próbowałam postawić się wszystkim facetom. Nie znam czasu, ale wydaje mi się, że jest dobrze. Nie czuję presji. Wczoraj czułam się dobrze, ale dziś mieliśmy kolejny dzień. Dakar jest długi. Muszę koncentrować się na kolejnych dniach i kontynuować to.

news aktualizowany…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News