Dakar 2021 - Świetny występ Polaków w T4

Francisco Lopez Contardo i Juan Pablo Latrach Vinagre wygrali Rajd Dakar w klasie T4, ale polscy kibice mają powody do zadowolenia po świetnym występie biało-czerwonych załóg.

Dakar 2021 – Świetny występ Polaków w T4
Podaj dalej

Chilijczycy po przejechaniu prologu i dwunastu etapów byli lepsi od Austina Jonesa i Gustavo Gugelmina. Najniższy stopień podium wywalczyli Aron Domżała i Maciej Marton.

Dla Lopeza, który rozpoczynał dakarową przygodę na motocyklu to już druga wygrana. W 2019 roku był najlepszy w stawce SSV. Amerykanin po debiucie w zeszłym roku, pierwszy raz stanie na podium. Polak również pierwszy raz pojawi się w czołowej trójce imprezy.

Na czwartym miejscu sklasyfikowano najlepszych debiutantów. Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk pewnie pokonali rywali wśród nowicjuszy. Czołowa piątkę uzupełnili Reinaldo Varela i Maykel Justo. Tak samo prezentują się wyniki w klasyfikacji lekkich pojazdów (T3+T4).

Marek Goczał i Rafał Marton dotarli do mety na ósmej pozycji. Jednocześnie staną na drugim stopniu podium wśród nowicjuszy. Zawodnicy Energylandia Rally Team musieli uznać wyższość zespołowych kolegów. Duet Al-Attiyah/Ceci pokonali na ostatnim etapie.

Czołową trójkę na ostatnim etapie stworzyli Reinaldo Varela, Michał Goczał i Kees Koolen.

Dakar 2021 – Etap 12

Dakar 2021 – Klasyfikacja Generalna

Przeczytaj również