Dakar 2021 - Debiutant Kris Meeke wygrywa prolog

Dakar 2021 - Debiutant Kris Meeke wygrywa prolog

Podaj dalej

Były kierowca WRC: Kris Meeke perfekcyjnie rozpoczął swoją dakarową przygodę i Brytyjczyk wygrał prolog w klasyfikacji klasy T3 i T4.

Podobnie jak każda z klas, również załogi lekkich samochodów miały do pokonania 11-kilometrową trasę na północny-wschód od Dżuddy. Meeke, którego pilotuje Wouter Rosegaar wyruszył na trasę jako pierwszy. Brytyjczyk ustawił poprzeczkę tak wysoko, że żaden z rywali nie był w stanie go pokonać.

Na drugim miejscu znalazł się amerykańsko-niemiecki duet Seth Quitero/Dennis Zenz. Kolejni debiutanci stracili dwie sekundy. Trzecim czasem popisali się najlepsi w klasie SSV: Austin Jones i Gustavo Gugelmin, którzy byli wolniejsi od Meeke’a o trzy sekundy.

Dobry start zaliczyli także Aron Domżała i Maciej Marton. Ich Can-am został sklasyfikowany na szóstym miejscu w stawce lekkich samochodów oraz trzecim w SSV.

Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk rozpoczęli rywalizację od dwunastego rezultatu, szóstym w stawce SSV. Marek Goczał i Rafał Marton zostali sklasyfikowani na 25. pozycji. W klasie SSV znaleźli się na piętnastym miejscu.

Dakar 2021 – Wyniki Klasa T3 i T4 – Prolog

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News