Corvette C7 ZR1 Convertible - marzenie każdego fana motoryzacji

Corvette C7 ZR1 Convertible - marzenie każdego fana motoryzacji

Podaj dalej

Któż z nas nawet przez chwilę nie marzył o posiadaniu amerykańskiego wozu. Czy to krążownika szos, czy supersamochodu. Dziś chcemy przedstawić Wam jedno z marzeń.

Choć zapowiedziano już najnowszą Corvettę C8 z centralnie zamontowanym silnikiem, to kupujący muszą jeszcze kilka lat na nią poczekać. Oznacza to, że flagowym modelem marki pozostaje ZR1. Do dziś jest to najbardziej ekstremalna konstrukcja, której dźwięk obudzi nawet umarłego.

Auto wyposażone jest w 6,2-litrowy doładowany silnik LT5 V8. Ośmiobiegowa automatyczna skrzynia biegów przenosi na koła 755 KM i 969 Nm momentu obrotowego. Dodatkowo dzięki oponom Michelin auto rozpędza się do setki w trzy sekundy!

Co więcej nadal istnieją egzemplarze, które ledwo co wyjechały z fabryki. Wystawiony na Bring a Trailer model ma na liczniku zaledwie 758 kilometrów. Obecnie cena wynosi ponad 130 tysięcy dolarów amerykańskich.

Sprzedawany model wyposażony jest w ZTK Track Performance Package oraz 3ZR Premium Equipment Group. Zwiększają siłę docisku tylnego skrzydła, a końcówki przedniego splittera wykonane są z włókna węglowego. Dodatkowo samochód wyposażony jest w opony Michelin Pilot Sport 2 oraz ceramiczne hamulce Brembo.

Jeśli Wam marzy się amerykański wóz i macie oszczędności do wydania link do aukcji znajdziecie tutaj.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News