Była gwiazda WRC wróci do ścigania?

Była gwiazda WRC wróci do ścigania?

Była gwiazda WRC wróci do ścigania?

Podaj dalej

Kris Meeke, który swoją bezkompromisową jazdą stał się jedną z gwiazd WRC, przyznał po premierze Skody Fabii RS Rally2, że możliwy jest jego powrót do ścigania się.

Gwiazda WRC wróci?

Kris Meeke ma w swoim CV 104 występy na trasach mistrzostw świata. Ostatni pełny sezon zaliczył jednak w 2019 roku, gdy bronił barw Toyoty. Na swoim koncie ma również występy w fabrycznej ekipie Citroena i Mini. Wygrał pięć imprez. Najlepszy był na Rajdzie Argentyny 2015, Rajdzie Portugalii i Finlandii w 2016 roku i w Meksyku oraz Hiszpanii w sezonie 2017. Po zakończeniu startów w WRC postanowił zrezygnować z występów w rajdach samochodowych i od 2020 roku zaliczył jedynie trzy imprezy, w tym jedną pokazową.

Brytyjczyka do powrotu ma jednak przyciągnąć nowa Skoda Fabia RS Rally2. Meeke był jednym z kierowców, który był odpowiedzialny za rozwój konstrukcji i już przed rokiem mówiło się, że dostanie szansę na sprawdzenie jej w bojowych warunkach.

Czytaj też: Grand Prix Kanady wraca do Formuły 1

Na razie nic nie wiem. Odbyliśmy krótką rozmowę, ale nie wiemy, kiedy auto zadebiutuje w mistrzostwach świata. Osobiście nie brałem udziału w europejskim rajdzie od trzech lat, ale trzymam rękę na pulsie. Przejechałem 3-4 tysiące kilometrów na testach i nadal kocham jeździć. Korci mnie, by wrócić do rywalizacji. Zobaczymy więc, co się stanie – mówił Meeke dla DirtFisha.

Debiut w WRC2?

Jeśli Brytyjczyk pojawi się na trasach mistrzostw świata, mimo bogatej kariery, zadebiutuje dopiero w rywalizacji w WRC2. Tam musiałby zmierzyć się z kierowcami takimi jak Andreas Mikkelsen.

skoda-fabia-rally2
fot. Skoda

 

Bez wątpienia jest konkurencyjny. Zdobył mistrzowski tytuł. Przez jakiś czas ścigał się też Mads Ostberg. Pojawia się wielu młodych kierowców. Za każdym razem, gdy rywalizujesz na poziomie mistrzostw świata, stanowi to wyzwanie. Nawet gdybyśmy wrócili w aucie Rally4. Mogą mnie skusić do powrotu. Podczas testów możesz porównywać się tylko do swoich rezultatów. Może kiedyś będziemy musieli zrobić to z innymi – dodał.

Auto czeka na homologację

Skoda Fabia RS Rally2 nie otrzymała jeszcze od FIA homologacji. Czeska marka przesłała już wszystkie niezbędne dokumenty i według planów powinna otrzymać zgodę na starty w sierpniu.

skoda-fabia-rally2
fot. Skoda

Kontrola homologacyjna odbędzie się pod koniec miesiąca. Naszym celem jest uzyskanie homologacji pierwszego sierpnia. Nasz harmonogram prac zakłada produkcję pierwszych aut dla klientów do końca sierpnia. Wierzę, że pod koniec września gdzieś pojawią się pierwsze auta – informował Michal Hrabanek, szef Skoda Motorsport.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News