Bottas najlepiej zaczyna weekend. Debiut w Alfa Romeo Racing ORLEN

Bottas najlepiej zaczyna weekend. Debiut w Alfa Romeo Racing ORLEN

Bottas najlepiej zaczyna weekend. Debiut w Alfa Romeo Racing ORLEN

Podaj dalej

Valtteri Bottas popisał się najlepszym czasem w pierwszym treningu przed GP Portugalii. Za Finem znalazły się dwa Red Bulle oraz zespołowy kolega.

Praca od pierwszych minut

Kierowcy w czasach, gdy treningi skrócono do godziny starają się na mniej znanych torach wykorzystać niemal każda minutę. Już na start sesji na torze pojawiła się większość zawodników.

Po pierwszych dwudziestu minutach najszybszy był Daniel Ricciardo. Australijczyk był o zaledwie 0,008 sekundy lepszy od Valtteriego Bottasa i o 0,033 sekundy od Maxa Verstappena. Lewis Hamilton informował zespół o słabym balansie hamulców i zapowiedział wprowadzenie zmian. Brytyjczyk po dwudziestu minutach był jedenasty ze stratą blisko sekundy.

W barwach Alfa Romeo Racing ORLEN zadebiutował Callum Illot, który sklasyfikowany był na dwunastym miejscu. Kimi Raikkonen rozpoczął jazdy od dziewiątego miejsca.

Vettel pomylił garaże

Na dwadzieścia minut przed koncem sesji najszybszy na torze był Baltteri bottas. Fin o ponad 0,2 sekundy miał za sobą Maxa Verstappena. Ponad 0,5 sekundy tracił Lewis Hamilton. Kierowcy Alfa Romeo Racing ORLEN byli sklasyfikowani na siedemnastym i dziewiętnastym miejscu.

Uwagę przykuł Sebastian Vettel. Kierowca Aston Martina chciał zaparkowac przy garażach McLarena. Jak się okazało w zeszłym roku korzystała z nich ekipa Ferrari, której barw bronił Niemiec.

Wibracje Verstappena

W ostatnich 20 minutach Max Verstappen po założeniu miękkiego ogumienia narzekał na mocne wibracje auta. Nie przeszkodziło mu to jednak wywalczyć rekordy w pierwszych dwóch sektorach i drugi czas sesji. Do Valtteriego Bottasa stracił 0,025 sekundy. Granicę 1:20 zdołali przełamać także Sergio Perez, Charles Leclerc i Lewis Hamilton.

W barwach Alfa Romeo Racing ORLEN lepszy okazał się Kimi Raikkonen, który był piętnasty. Debiutujący w barwach ekipy podczas weekendu F1 Callum Illiot uzyskał siedemnasty rezultat.

GP Portugalii – Trening 1 – Wyniki

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News