24h Le Mans - ostatni trening za nami

Dwugodzinna nocna sesja zakończyła przygotowania do wyścigu 24h Le Mans. Przed zawodnikami i zespołami dzień przerwy w jazdach, by w sobotę przystąpić do 24-godzinnej batalii. Na torze nie zabrakło ekipy Roberta Kubicy.

24h Le Mans – ostatni trening za nami
Podaj dalej

Ostatni sprawdzian przed 24h Le Mans

Jako pierwszy na tor w barwach ekipy Prema ORLEN Team wyjechał Louis Deletraz, który zaliczył pięć okrążeń. Szwajcar na jednym z zakrętów niegroźnie wypadł z toru, ale konieczne było wywieszenie żółtych flag. Na najszybszym okrążeniu uzyskał czas 3:35,597. Po Deletrazie za kierownicą pojawił się Lorenzo Colombo, który zaliczył dwa wyjazdy na tor liczące cztery i trzy okrążenia. Za pierwszym razem popisał się czasem 3:36,816. W drugim wyjeździe na najszybszym okrążeniu zatrzymał stoper na rezultacie 3:38,349.

Po najmłodszym w zespole samochód przejął Robert Kubica. Polak symulował wyścig jadąc z pełnym bakiem paliwa i na zniszczonych oponach. Reprezentant ORLEN Team zaliczył trzy wyjazdy na tor. W pierwszym przejechał cztery okrążenia i uzyskał najlepszy czas 3:38,489. Dużo lepiej spisał się po dotankowaniu. Podczas kolejnych pięciu okrążeń zdołał zejść do poziomu 3:33,269. Sesję zakończył trzema okrążeniami i czasem 3:35,986. Najlepszy z rezultatów dał dziewiąte miejsce w stawce, czwarte w LMP2.

Czytaj też: GP Azerbejdżanu już w ten weekend. Kolejna walka na ulicach

Toyota na czele

Dublet w sesji wywalczyła Toyota. Siódemka pokonała ósemkę o 0,362 sekundy. Szybszy z Glickenhausów stracił 1,819 sekundy i pokonał bliźniaczą konstrukcję o 0,681 sekundy. Alpine straciło 2,717 sekundy.

W LMP2 najlepszym czasem mogą pochwalić się kierowcy United Austorsport USA. 0,196 sekundy wolniejsi byli reprezentanci Panis Racing, a czołową trójkę uzupełnili zawodnicy JOTA. Robert Kubica znalazł się nieco ponad sekundę za najlepszym, blisko 0,7 sekundy za trzecim kierowcą. Inter Europol Competition umieścił swoje auta na jedenastej i dwudziestej pierwszej pozycji.

W LMGTE Pro dublet zanotowała Corvette’a. Oba modele C8.R dzieliło zaledwie 0,021 sekundy. W LMGTE Am czołowe dwie pozycje wywalczyli kierowcy Demspey – Proton Racing.

Co dalej?

Piątek stoi pod znakiem przerwy w jazdach. W sobotę o 10:30 zaplanowano 15-minutą sesję rozgrzewką, a 24-godzinna walka rozpocznie się o 16:00.

24h Le Mans – Trening 4 – Wyniki

 

Przeczytaj również