Lista luksusowych posiadłości Lewisa Hamiltona robi wrażenie. Kierowca F1 ma nietuzinkowych sąsiadów

Lista luksusowych posiadłości Lewisa Hamiltona robi wrażenie. Kierowca F1 ma nietuzinkowych sąsiadów

17 interakcji
Lista luksusowych posiadłości Lewisa Hamiltona robi wrażenie. Kierowca F1 ma nietuzinkowych sąsiadów

Podaj dalej

Lewis Hamilton to bez wątpienia jeden z najbardziej utalentowanych i utytułowanych kierowców w historii Formuły 1. 

Dzięki poziomowi sławy, jaki osiągnął, zarobił rzecz jasna sporo pieniędzy. Jego majątek szacuje się na około 240 milionów dolarów. Nic dziwnego więc, że Lewis Hamilton jest właścicielem kilku drogich posiadłości. Spójrzmy więc na każdy z oszałamiających domów kierowcy Mercedesa. 

Kensington

Lewis Hamilton jest właścicielem luksusowej rezydencji w Kensington w zachodniej części Londynu. Posiada ogromną kuchnię i specjalną jadalnię, w której można organizować przyjęcia i bawić gości. 

Dom Lewisa jest 4-piętrową rezydencję, składa się z sześciu luksusowych sypialni, 200-metrowego ogrodu z letnim domkiem, a także oszałamiającą łazienką. Oprócz tego ma specjalnie wydzielone cztery strefy do nieformalnych spotkań. 

Poprzednim właścicielem był ponoć główny projektant Burberry, Christopher Bailey i finansista Ben Goldsmith. Nieruchomość została zbudowana przez Samuela Johnsona w 1860 roku, a jej wartość szacuje się na około 25 milionów dolarów. 

Genewa

Brytyjczyk jest także właścicielem egzotycznego mieszkania w Genewie. Zlokalizowane jest na szczycie 6-piętrowego budynku w wiosce Luins w Nyonie. W tej okolicy swoje mieszkania mają także inni znani kierowcy wyścigowi m. in. Fernando Alonso czy Felipe Massa. 

Piękny dom Lewisa składa się z trzech przestronnych sypialni z niesamowitym widokiem na Jezioro Genewskie. To miejsce, do którego udaje się w celu wyciszenia i znalezienia spokoju. Mieszkanie wyposażone jest we wszystkie standardowe elementy, takie jak kuchnia, łazienka, przytulny salon, który może pomieścić większą liczbę gości. 

Najlepsze w tym mieszaniu jest własna siłownia z odpowiednim sprzętem i wyposażeniem. Dzięki temu Lewis może trenować nie wychodząc z domu. Mieszkanie znajduje się w eleganckiej okolicy Genewy i ma wspaniałą atmosferę. 

Monako

Księstwo Monako to perła w kalendarzu Formuły 1 i nie mamy tutaj na myśli tylko wyścigu Grand Prix rozgrywanego na jego ulicach. Tutaj swoje posiadłości ma niemal każdy kierowca F1, więc oczywistym jest, że do tego grona należy również Lewis. 

Pokój w Fairmont Hairpin Suite na czas trwania GP Monako kosztuje więcej niż nowe BMW Serii 5

Oprócz wizyt na siłowni i saunie, najmniejszy kraj na świecie oferuje również zwolnienie z podatków. 

Apartament Hamiltona zlokalizowany jest w eksluzywnej dzielnicy Fontvieille, którą zamieszkuje około 3000 osób. W środku znajdziemy cztery łazienki, łaźnię parową i taras o powierzchni 300 m2 .

Na zdobycie tej niesamowitej posiadłości Hamilton wydał około 15 milionów dolarów. Wszystko wskazuje na to, że zdecydował się on jednak na skromniejszą wersję mieszkanka w Monako. Pozostałe apartamenty mieszczące się na szczycie tego budynku warte są dwa razy więcej. 

Nowy Jork 

Nieprawdopodobny penthouse Lewisa w Nowym Jorku kosztował 57 milionów dolarów i ma powierzchnię 2700 m2. O tym, jak prestiżowa jest to lokalizacja, niech świadczą nazwiska jego sąsiadów. Wśród nich znajdziemy m. in. Meg Ryan, Jake’a Gyllenhaala, Bellę Hadid, Justina Timberlake’a, czy Jessicę Biel. 

Mieszkania w Tribece zostały uznane za najdroższą dzielnicę Manhattanu, głównie dzięki napływowi super luksusowych obiektów. Te sprzedają się za dziesiątki milionów dolarów. 

Według najnowszych plotek, Brytyjczyk wystawił to mieszkanie na sprzedaż. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News