Lexus licytuje specjalną edycję LC 500 Cabrio na rzecz dwóch fundacji charytatywnych. W skład pakietu wchodzi nawet.... człowiek

Lexus licytuje specjalną edycję LC 500 Cabrio na rzecz dwóch fundacji charytatywnych. W skład pakietu wchodzi nawet.... człowiek

Lexus licytuje specjalną edycję LC 500 Cabrio na rzecz dwóch fundacji charytatywnych. W skład pakietu wchodzi nawet…. człowiek

Podaj dalej

Lexus przedstawił model 2021 LC 500 Cabrio na Los Angeles Auto Show w ubiegłym roku, a teraz zaprezentował model z limitowanej edycji na gali Barrett-Jackson w Arizonie.

Model produkcyjny oznaczony numerem 1, który ma zostać sprzedany na aukcji w ten piątek 17 stycznia, to jedyny w swoim rodzaju kabriolet znany jako „LC Inspiration Series Launch Exclusive 1 of 1.”

Samochód oparty na serii LC ma nadwozie w kolorze niebieskim z akcentami Liquid Platinum na lusterkach i obudowach świateł. Pojazd został również wyposażony w ekskluzywne 21-calowe kute felgi aluminiowe z kontrastowymi czarnymi akcentami. Za nimi kryje się wydajny układ hamulcowy z niebieskimi zaciskami hamulcowymi.

Podobnie jak standardowy LC 500, kabriolet ma 5,0-litrowy silnik V8, który wytwarza 478 KM i moment obrotowy o wartości 539 Nm. Moc przekazywana jest na tylne koła za pomocą 10-biegowej automatycznej skrzyni biegów.

Poza kluczykami do nowego kabrioletu zwycięzca licytacji otrzyma szkic samochodu w ramce oraz album ze zdjęciami z linii produkcyjnej. Otrzymaja także specjalny certyfikat podpisany przez głównych inżynierów, a także dyrektora generalnego fabryki Motomachi, w której budowany jest LC 500.

Jako bonus, uczestnik aukcji, który zaoferuje najwyższą cenę, otrzyma pakiet „Lexus Performance Driving Experience” i towarzystwo ambasadora marki Scotta Pruetta. W skład pakietu wchodzi trzydniowy pobyt w hotelu dla dwóch osób (+ ambasador) w Pebble Beach Resort, runda golfa w Pebble Beach Pole Golf Course i nie tylko. Firma dorzuca również zestaw bagaży Zero Halliburton, który pasuje do bagażnika LC 500 Cabrio i ma akcenty stylistyczne nawiązujące do Lexusa.

Póki co nie ma szacowanej ceny, ale cała dochód ze sprzedaży zostanie podzielona równomiernie między fundacje „Boys & Girls Clubs of America” i „Bob Woodruff Foundation”. Pierwsza z nich prowadzi programy zajęć pozalekcyjnych dla dzieci, podczas gdy druga dba o weteranów i ich rodziny.

Samochód zostanie sprzedany na aukcji 17 stycznia. Ci, którzy nie mogą wziąć udziału w wydarzeniu osobiście, mogą składać oferty na stronie Barrett-Jackson.com.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani rozszerzeniem naszej rodziny LC wraz z wprowadzeniem zupełnie nowego modelu LC 500 Cabrio, ale najważniejsze w tej aukcji są pieniądze, które zbieramy dla dwóch organizacji charytatywnych. Cieszymy się, że możemy wspierać „Boys & Girls Clubs of America” w ich wysiłkach na rzecz świadczenia usług dla dzieci w całym kraju, a także „Bob Woodruff Foundation”, aby pomóc naszym weteranom i ich rodzinom ”.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News