Lewis Hamilton: "Muszę zacząć płacić Kimiemu Raikkonenowi za ściganie się w F1"

Lewis Hamilton: "Muszę zacząć płacić Kimiemu Raikkonenowi za ściganie się w F1"

Podaj dalej

Kimi Raikkonen jest najstarszym gościem występującym w wyścigach Formuły 1. Fin jest również najbardziej doświadczony. Najbardziej zbliżony „peselem” do kierowcy Alfa Romeo Racing Orlen jest Lewis Hamilton. 

Gdzie mieszka Kimi Raikkonen? Oto luksusowa willa kierowcy F1 w Szwajcarii

Niedawno brytyjski kierowca zażartował, że „musi zacząć płacić Raikkonenowi za to, by ten pozostał w Formule 1”. Wszystko po to, by Lewis nie został najstarszym zawodnikiem w całej stawce. 

W sezonie 2019 Hamilton był trzeci w tej statystyce – za Raikkonenem i reprezentującym wówczas barwy Williamsa Robertem Kubicą. Polak w sezonie 2020 pełnić będzie rolę 3. kierowcy, więc to 35-letni Brytyjczyk jest drugim najstarszym aktywnym kierowcą F1. 

Mimo lecących lat, 6-krotny mistrz świata dobrze radzi sobie z ukrywaniem jakichkolwiek efektów. Brytyjski kierowca rozpocznie sezon 2020 jako jeden z głównych faworytów do mistrzowskiego tytułu. 

W rozmowie z GQ Hype Lewis Hamilton powiedział: „Muszę zacząć płacić Kimiemu żeby został, żeby to on był najstarszy, a nie ja! Na szczęście myślę, że będzie kontynuował swoją karierę. 

Dlaczego Kimi Raikkonen tak mało mówi? Nietypowa przyczyna sięga jego dziecięcych lat

Czy Lewis myśli o emeryturze?

W ogóle nie czuję się staro. Czuję się tak młodo jak zawsze. Jestem wysportowany i bardziej sprawny niż kiedykolwiek. Wszystko po prostu działa teraz lepiej dzięki mojemu doświadczeniu. Nie sądzę, aby utrzymanie formy fizycznej było trudniejsze. Jestem jednak pewien, że w pewnym momencie tak się stanie.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News