Gdzie mieszka Kimi Raikkonen? Oto luksusowa willa kierowcy F1 w Szwajcarii

W przeszłości mieliśmy przyjemność obejrzeć luksusowe apartamenty Lewisa Hamiltona, czy rezydencję Daniela Ricciardo. Po skromnej małej willi Sebastiana Vettela nadszedł czas, aby odwiedzić Kimiego Raikkonena w jego domu w Szwajcarii. 

Gdzie mieszka Kimi Raikkonen? Oto luksusowa willa kierowcy F1 w Szwajcarii
Podaj dalej

Doświadczony Fin ma w rzeczywistości dwie posiadłości – jedną w rodzinnej Finlandii, a drugą w Szwajcarii, w której faktycznie mieszka. 

Raikkonen kupił willę w Baar, małej wiosce niedaleko Zurychu w 2009 roku i nazwał ją „Butterfly”. Willa ma powierzchnię około 3000 metrów kwadratowych wraz z krytym i odkrytym basenem. Według szacunków, mistrz świata z 2007 roku wydał na swoją wymarzoną willę około 24 miliony dolarów. 

Co z innymi nieruchomościami należącymi do Raikkonena?

Oprócz swojej szwajcarskiej willi Fin ma także penthouse w Helsinkach, który kupił w 2014 roku za 3 miliony euro. Jeśli zaś chodzi o „Butterfly”, to rezydencja znajduje się bardzo blisko mieszkania Vettela. Nie jest to niespodzianką, bowiem panowie już za czasów wspólnego jeżdżenia w Ferrari darzyli się dużą sympatią. 

Innym interesującym faktem jest to, że Kimi pozwał firmę, która dokonywała remontu w jego domu w Helsinkach w latach 2013-2014. Panowie nie wykonali dokładnie swojej pracy a w odczuciu Fina wszystko pogorszyli. Taras domu był rzekomo zaśmiecony odchodami ptaków, ponieważ nie był odpowiednio zadaszony. Z ziemi wyciekało dużo wilgoci i wody. 

Część domu stała się niezdatna do zamieszkania i ostatecznie Kimi postanowił go sprzedać. Niestety, niewielu było stać na rezydencję o wartości prawie 14,5 miliona euro. Oprócz tych domów kierowca Alfa Romeo Racing ma również kilka nieruchomości w Porkkala, domki w Tahko i wille w Dubaju i Phuket.

https://wrc.net.pl/dlaczego-kimi-raikkonen-tak-malo-mowi-nietypowa-przyczyna-siega-jego-dzieciecych-lat

Przeczytaj również