Leciał 248 km/h ale to nie wystarczyło. Został zatrzymany przez grupę "SPEED"

Leciał 248 km/h ale to nie wystarczyło. Został zatrzymany przez grupę "SPEED"

Podaj dalej

Kierowca mercedesa został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi. Mężczyzna na dębickim odcinku autostrady A 4, miał na liczniku ponad 248 km/h.

Kierowcy podróżujący autostradą lub odcinkami dróg szybkiego ruchu, bardzo często zapominają o bezpieczeństwie i o tym, że jazda z dużą prędkością i bez wyobraźni może mieć naprawdę tragiczne skutki. Dlatego, aby przeciwdziałać tym najbardziej niebezpiecznym zachowaniom na drodze, została powołana grupa SPEED. Policjanci tej formacji mimo niewielkich wpadek, cały czas skutecznie walczą z piractwem na polskich drogach.

BMW grupy Speed stwarza zagrożenie katastrofy w ruchu lądowym

W ostatnim czasie zdecydowanym rekordzistą, jeżeli chodzi o przekroczenie prędkości, okazał się kierowca mercedesa. Dębickim odcinkiem autostrady A4, pędził z prędkością 248 km/h. Kierowca przekroczył prędkość o ponad 100 km/h. 53-latek został ukarany wysokim mandatem i 10 punktami karnymi. Pościg możecie zobaczyć na filmie poniżej.

Nadmierna prędkość, brawura i przecenianie własnych umiejętności, to w dalszym ciągu główne przyczyny zdarzeń drogowych. Dlatego policjanci apelują o rozwagę i rozsądek za kierownicą.

źródło: policja.gov.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News