Lamborghini Super Trofeo: Polskie podium na Dubai Autodrome

Lamborghini Super Trofeo: Polskie podium na Dubai Autodrome

16 interakcji
46495746_1881637321889755_6812407654372081664_o

Podaj dalej

Drugi wyścig pierwszej rundy zimowej serii Lamborghini Super Trofeo Middle East dobiegł końca. Frederik Schandorff i Timur Bogusławskij po raz kolejny zameldowali się na najwyższym stopniu podium klasyfikacji generalnej. Bardzo dobry występ zaliczyły obydwie załogi rzeszowskiego zespołu GT3 Poland.

W klasie AM na 2. miejscu finiszowali Andrzej Lewandowski i Artur Obuchowski. Jako pierwszy na torze pojawił się Obuchowski. Jego stint wyniósł dokładnie 10 okrążeń. Tym samym Lewandowski obejmując kierownicę Huracana Supertrofeo znajdował się na 7. miejscu w generalce i 3. w klasie AM.

Polak szybko dogonił jadącego przed nim Simona Larssona, którego polscy kibice mogą kojarzyć z występów w Volkswagen Golf Cup. Następnie na cztery okrążenia przed końcem Lewandowski przypuścił skuteczny atak, awansując na drugie miejsce w klasie.

Druga ekipa obsługiwana przez zespół Bartosza Opioły zajęła 3. miejsce w klasie Pro-Am, mijając linię mety na 13. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Co więcej, Grzegorz Moczulski i Steve Feige poprawili wczorajszy wynik o jedno oczko.

 

Na podium w klasyfikacji generalnej znaleźli się Takashi Kasai/Juuso Puhakka oraz Ramez Azzam/Axcil Jefferies.

Po drugim podium w dwóch wyścigach Andrzej Lewadnowski i Artur Obuchowski awansowali na fotel wicelidera zimowej serii w klasie Am.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News