Zwrócił mu uwagę, więc go skatował. Obrzydliwe zachowanie – naprawdę polskie drogi są takim miejscem?

Zwrócił mu uwagę, więc go skatował. Obrzydliwe zachowanie – naprawdę polskie drogi są takim miejscem?

bielsko biała drogi pobicie (2)

Podaj dalej

Czasami docierają do nas takie informacje, że aż ciężko jest pozbierać myśli. Dokładnie tak, jak w tym przypadku. Jeden kierowca zwrócił drugiemu uwagę, że jedzie pod prąd. Ten w odwecie… brutalnie go skatował. Naprawdę – takie są polskie drogi? Takimi jesteśmy ludźmi, kierowcami?

Okoliczności zdarzenia z Bielska-Białej są zatrważające. 31-letni Łukasz i jego żona przygotowywali się na chrzciny najmłodszej córki. Była niedziela, 13 marca. Nikt nie spodziewał się tego, co się wkrótce wydarzy. Tego, co zmieni życie rodziny na zawsze. To coś, co pokazuje, że polskie drogi bywają miejscem, na którym dochodzi do patologii. Po których poruszają się osoby, które nigdy nie powinny się na nich znaleźć.

bielsko biała drogi pobicie
fot. pixabay

Mężczyzna jechał drogą osiedlową – należy dodać – jednokierunkową. Nagle z naprzeciwka wyjechał mu inny samochód. Kierowca zwrócił uwagę drugiemu mężczyźnie, że jedzie pod prąd, że to droga jednokierunkowa. Jak odpowiedział na to 18-latek? Zadał parę ciosów, po których pan Łukasz runął na ziemię i uderzył się w głowę. 18-latek kontynuował – bił mężczyznę leżącego na ziemi, uderzał go w głowę. Brutalnie go skatował.

U pobitego kierowcy zdiagnozowano uraz czaszkowo-mózgowy, liczne złamania, krwotoki, uraz mózgu. Operacja, śpiączka, OIOM… dopiero po trzech tygodniach mężczyzna odzyskał przytomność. Wymaga on długich miesięcy rehabilitacji. Wymaga rekonstrukcji czaszki. Wstrząsająca sytuacja. Aż ciężko to jakoś podsumować.

bielsko biała drogi pobicie
fot. zrzutka.pl

Naprawdę polskie drogi są takim miejscem?

Zadaję sobie pytanie – naprawdę polskie drogi są takim miejscem? Naprawdę musimy uważać i bać się tego, że zaraz z jakiegoś auta wyskoczy jakiś za przeproszeniem kretyn, który targnie się na nasze życie? Który nas skatuje na oczach naszej rodziny? To jest jakaś absolutna patologia. Nie znajduję słów na to, aby to jakoś sensownie opisać. Nie znajduję też słów na to, na jaką karę zasłużył 18-latek.

bielsko biała drogi pobicie
fot. pixabay

Zostawiam wam tutaj link do zbiórki pieniędzy na leczenie i rehabilitację kierowcy. Może ktoś będzie chciał pomóc. Zastanówmy się wszyscy… co my robimy? Jak zachowujemy się na drogach? Czy na pewno nikt z was nie ma sobie niczego do zarzucenia?

Źródło: Bielskie Drogi

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News