WRC Rajd Sardynii: Ott Tanak i Elfyn Evans najlepsi na testowym. Kajetan Kajetanowicz zgodnie z tradycją

WRC Rajd Sardynii: Ott Tanak i Elfyn Evans najlepsi na testowym. Kajetan Kajetanowicz zgodnie z tradycją

IMG_2861-scaled

Podaj dalej

Ott Tanak i Elfyn Evans wygrali ex-aequo odcinek testowy przed Rajdem Sardynii. Zgodnie z tradycją z poprzednich rajdów pojechali Kajetan Kajetanowicz i Maciek Szczepaniak. Nie brakowało też dramatów.

Na odcinek testowy przed Rajdem Sardynii wybrano niemal 4-kilometrową próbę Olmedo. Zawodnicy pojawili się tam równo o godzinie 12:01 czasu polskiego. Już podczas pierwszego, transmitowanego na żywo przejazdu, mieliśmy niemałe dramaty. Dlaczego?

A no dlatego, że najlepszy i to zdecydowanie, był Kalle Rovanpera. Dość powiedzieć, że Fin drugiego wtedy Daniego Sordo pokonał o 2 sekundy. Jak na krótki odcinek testowy to spora przewaga. Ale już za metą Rovanpera wylądował w rowie. W taki sposób zakończył swój udział w shakedownie.

Oczywiście kolejni zawodnicy się poprawiali w następnych przejazdach. Wygrali ostatecznie ex-aequo Ott Tanak i Elfyn Evans. Podium skompletował Sebastien Ogier, dali byli Dani Sordo, Pierre Louis Loubet i Thierry Neuville.

Kategorie towarzyszące

W WRC 2 najlepszy był Mads Ostberg. To w ogóle nas nie zdziwiło. Norweg wypracował przewagę ponad 3 sekund nad drugim Adrienem Fourmaux. Podium uzupełnił Pontus Tidemand, czwarty był Nikołaj Griazin. Wyłączając Ostberga, pozostali dojechali bardzo blisko siebie.

W WRC 3 – o dziwo (!) – najlepszy był Umberto Scandola. Włoch co prawda przejechał odcinek testowy aż pięć razy, ale tak czy inaczej – miał najlepszy czas. Podium uzupełnili Nicolas Ciamin i Yoann Rossel. Kompletnie nieoczekiwana czołówka. Dopiero czwarty był Jari Huttunen, szósty Oliver Solberg, ósmy Marquito Bulacia.

Kajetan Kajetanowicz był zgodnie z przewidywaniami i taktyką… ostatni. Dlaczego tak? Przystępując do shakedownu Kajto otrzymał dodatkowy, świeży komplet opon, którego nie zużył na testowym, a który będzie dla niego dostępny w rajdzie.

Wśród juniorów najlepszy był Martins Sesks przed Tomem Kristenssonem. Jutro zawodnicy przejadą sześć odcinków specjalnych – dwa razy oesy Tempio Pausania i Erula – Tula i po razie Sedini – Castelsardo i Tergu – Osilo.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News