Visa Cash App RB pokazało malowanie bolidu na sezon 2024. ORLEN jednym z partnerów zespołu [ZDJĘCIA]

Zespół Visa Cash App RB odsłonił swoje barwy na sezon 2024. Do prezentacji bolidu i kombinezonów zawodników doszło na Las Vegas Boulevard. Nowa ekipa w stawce jest spadkobiercą teamu AlphaTauri. Polscy kibice z całą pewnością będą się bliżej przyglądać nowej ekipie w stawce, gdyż jednym z jej partnerów jest ORLEN. Jak dokładnie wygląda nowy bolid i czego się po nim spodziewać?

visa cash app rb formuła 1 orlen team
Podaj dalej

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z ORLEN.

ORLEN partnerem zespołu Visa Cash App RB

Visa Cash App RB Formula One Team – bo tak brzmi pełna nazwa – to nowy zespół w stawce Formuły 1. Ekipa, której inna nazwa to zwyczajne „Racing Bulls”, to spadkobierca zespołu AlphaTauri. Zatem w przypadku ewentualnych zwycięstw w wyścigach podczas wręczenia nagród odegrany zostanie hymn Włoch, gdyż siedzibą zespołu jest Faenza, położona pomiędzy Bolonią i Rimini. Dzisiaj na Las Vegas Boulevard doszło do odsłonięcia barw bolidu VCARB 01. Jak on się prezentuje?

visa cash app rb formuła 1 orlen team
fot. Red Bull Content Pool

Oczywiście sam bolid VCARB 01 był główną gwiazdą wieczoru w Las Vegas. Na miejscu pojawił się dyrektor Visa Cash App RB, czyli Peter Bayer oraz szef zespołu, czyli Laurent Makies. Oczywiście nie zabrakło też tych, którzy VCARB 01 będą jeździć, czyli Australijczyka Daniela Ricciardo oraz Japończyka Yukiego Tsunody. Wraz z nimi pojawiła się także Amna Al-Qubaisi, zawodniczka pochodząca ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, która będzie startowała w barwach Visa Cash App RB w F1 Academy.

visa cash app rb formuła 1 orlen team
fot. Red Bull Content Pool

Bolid będzie się wyróżniał

Podczas prezentacji bolidu nie zabrakło części artystycznej, na której pojawił się m.in. Kendrick Lamar i Baby Keem. Natomiast oczywiście koniec końców najważniejsze dzisiaj było to, jak prezentuje się sam bolid. Z całą pewnością można powiedzieć, że będzie się on wyróżniał na gridzie. Do tej pory z prezentacji wyłaniał się dosyć przytłaczający obraz i wydawało się, że niemal wszystkie konstrukcje oklejone są tak samo, z dużymi połaciami karbonu i zazwyczaj niebieskimi wstawkami. Visa Cash App RB się z tego schematu wyłamało.

visa cash app rb formuła 1 orlen team
fot. Red Bull Content Pool

Bolid w większości jest niebieski, natomiast ma też duże białe fragmenty i czerwone wstawki. Trzeba przyznać, że na tle pozostałych zaprezentowanych do tej pory maszyn, VCARB 01 wygląda naprawdę świetnie i nie będzie problemu z tym, aby rozpoznać go na gridzie. Zresztą same kombinezony zawodników również podkreślają, że Visa Cash App RB idzie zdecydowanie bardziej w stronę białego, niż czarnego. Zarówno właśnie na kombinezonach, jak i na bolidzie, nie brakuje oczywiście charakterystycznego logotypu ORLEN, który jest jednym z partnerów zespołu.

visa cash app rb formuła 1 orlen team
fot. Red Bull Content Pool
visa cash app rb formuła 1 orlen team
fot. Red Bull Content Pool

Gdzie widoczny jest ORLEN?

Logotyp ORLEN widzimy w kilku miejscach na VCARB 01. Jednym z nich jest tylne skrzydło widziane od przodu. Dalej  w oczy rzuca się halo, lusterka oraz nos bolidu. Logotyp widoczny będzie również na bocznej części maszyn, w sekcji tuż za przednim kołem. Jeśli chodzi o kombinezony zawodników, to zarówno na samym kombinezonie, jak i na niepalnej bieliźnie, logotyp ORLEN znajduje się na wysokości prawej piersi. Na co będzie stać w tym sezonie zespół Visa Cash App RB?

visa cash app rb formuła 1 orlen team
fot. Red Bull Content Pool

Oczekiwania na pewno są spore. Ekipa ma bardzo dobry skład i zawodników, którzy potrafią szybko jeździć. Jeśli przypomnieć sobie finałową część minionego sezonu, to Ricciardo i Tsunoda z każdym wyścigiem poprawiali swoje tempo i byli coraz bardziej konkurencyjni. Po rozczarowującym początku sezonu końcówka była już naprawdę świetna. Bolid zachowywał się coraz lepiej i nie mam wątpliwości co do tego, że ekipa wykonała dobrą pracę i wprowadziła poprawki, które teraz pozwolą na regularne punktowanie. Wydaje się, że właśnie to powinno być celem dla Visa Cash App RB na sezon 2024.

Przeczytaj również