Tyle w kolejnych dniach będzie kosztowało paliwo. Sprawdź, czy warto poczekać na tankowanie

Tyle w kolejnych dniach będzie kosztowało paliwo. Sprawdź, czy warto poczekać na tankowanie

paliwo ceny paliw diesel benzyna

Podaj dalej

Ile w kolejnych dniach będzie kosztowało paliwo? Wielu kierowców zadaje sobie takie pytanie. Zastanawiają się, czy warto zatankować teraz, czy może poczekać jeszcze kilka dni? Co mówią nam wykresy?

Od 21 czerwca diesel w rafineriach potaniał o 283 zł. Wtedy kosztował bowiem równo 7378 zł, teraz kosztuje już 7095 zł. Po serii spadków teraz notuje niewielkie wzrosty. Benzyna – dla przykładu – 15 czerwca kosztowała jeszcze 7333 zł, zaś dzisiaj kosztuje 7035 zł – oczywiście za metr sześcienny. Oznacza to, że benzyna od tego czasu potaniała o 298 zł. Paliwo potanieje, czy podrożeje?

ceny paliw paliwo
Freepik

Według danych „e-petrol” 22 czerwca płaciliśmy za diesla średnio 7,89 zł. Przypominam, od tamtego czasu potaniał w rafineriach o 283 zł na metrze sześciennym, co daje 0,28 zł na litrze. A to oznacza, że w kolejnych dniach diesel powinien kosztować około 7,61 zł. W ubiegłą środę wciąż kosztował 7,89 zł… więc trochę jeszcze jest do zbicia.

Diesel i benzyna będą w Polsce o wiele tańsze! Zdradzamy o ile i dlaczego tak to będzie wyglądało

15 czerwca benzyna kosztowała w Polsce średnio 7,96 zł – podaje „Reflex”. Przypominam, że od tamtego czasu w rafineriach benzyna potaniała o 298 zł na metrze sześcienny, co powinno dać 0,29 zł na litrze. W tym wypadku benzyna powinna kosztować aktualnie – bądź w najbliższych dniach – maksymalnie 7,67 zł. I tutaj do tej wartości też jest jednak daleko, biorąc pod uwagę, że w zeszłą środę PB95 kosztowała 7,82 zł. Chyba troszkę przepłacamy, co wy na to?

Kup teraz – opony w mega promocji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News