To bardzo proste czynności, które pokocha twój samochód. Musisz wykonać to po zimie – koniecznie

To bardzo proste czynności, które pokocha twój samochód. Musisz wykonać to po zimie – koniecznie

Podaj dalej

Samochód po zimie może być w stosunkowo słabej kondycji. Zaniedbania mogą doprowadzić do poważnych usterek, czy trwałych uszkodzeń. Bardzo łatwo ich uniknąć – łatwiej, niż się wam wydaje. Wystarczą trzy czynności.

Jak zadbać o samochód po zimie? Nie chodzi tutaj nawet o wymianę opon – to czynność standardowa i wszyscy o tym wiedzą. W sumie dokładnie tak samo jest z pozostałymi trzema czynnościami, które jednak nie każdy wykonuje. To absolutna konieczność po zimie – uwierzcie nam.

samochód
fot. freepik.com

Kolejność wykonywania tych czynności nie ma większego znaczenia, ale najważniejsza jest chyba… wizyta na myjni! Nie taka szybka, żeby tylko zmyć błotko. Trzeba poświęcić na to trochę czasu i przede wszystkim umyć… podwozie. Podwozie, podłogę, która po zimie będzie pełna soli i innego syfu. A sól na auto działa bardzo źle – to wszyscy wiemy. Podłoga, koła, hamulce, w końcu cała karoseria – powoli i dokładnie.

fot. freepik.com

Po porządnej myjni należy przewietrzyć samochód. Tak, aby pozbyć się pleśni, wilgoci itd. Wasze auto naprawdę tego potrzebuje. Jednocześnie trzeba go dobrze wysprzątać. Wyjąć wycieraczki, poodkurzać, umyć deski, szyby, plastiki itd. To wszystko wydaje się oczywiste i nic nie znaczące. Ale w rzeczywistości tymi trzema szybkimi czynnościami przygotujecie auto do wiosny i unikniecie większych nieprzyjemności.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News