Ten Diesel może uszkodzić twój samochód! Kierowco, to może być dla ciebie wielka pułapka

Ten Diesel może uszkodzić twój samochód! Kierowco, to może być dla ciebie wielka pułapka

Podaj dalej

Czy istnieje w ogóle opcja, w której paliwo może uszkodzić twój samochód? Oczywiście nie chodzi tu o pomyłkę, np. kiedy nalejesz Diesel do benzyny. Otóż okazuje się, że istnieje taka możliwość. I właśnie teraz jesteśmy na to narażeni.

W nadchodzących dniach, bądź też tygodniach czeka nas wyjątkowa sytuacja. Diesel na stacjach paliw realnie może uszkodzić wasz samochód. Wydaje się, że to niemożliwe, ale jednak, taka jest prawda. Dlaczego w ogóle istnieje takie prawdopodobieństwo?

paliwo diesel benzyna
fot. freepik.com

W czwartek 15 kwietnia minął termin, w którym olej napędowy na stacjach paliw musiał poradzić sobie w temperaturze do -10 stopni Celsjusza. Właśnie dzisiaj, czyli 16 kwietnia ta sytuacja ulega zmianie. Od teraz Diesel będzie radził sobie przy temperaturze granicznej 0 stopni. Jeśli będzie zimniej, mamy problem.

Diesel ceny na stacjach w dół
fot. freepik.com

Całą sprawę dokładnie opisuje „WP”. Chodzi tutaj o temperaturę zablokowania zimnego filtra. „Nowe” paliwo musi być wprowadzone na wszystkich stacjach paliw. Zatem musimy bacznie obserwować prognozy pogody. Jeśli temperatury wciąż będą spadać notorycznie poniżej zera, np. w nocy, może być problem…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News