Ruszyła sprzedaż biletów na ORLEN 80. Rajd Polski. Znamy ceny i konkretne pakiety dla kibiców

Pod koniec czerwca odbędzie się ORLEN 80. Rajd Polski. Po raz pierwszy od 2017 roku największa motorsportowa impreza w Polsce będzie częścią Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC). W Mikołajkach pojawią się najlepsze załogi globu. Już dzisiaj, 6 lutego, ruszyła sprzedaż biletów na jubileuszową, 80. edycję rajdu. Kibice zatem wiedzą już wszystko – poznali ceny oraz pakiety, które będą mogli dostosować pod swoje preferencje.

orlen rajd polski bilety
Podaj dalej

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z ORLEN.

ORLEN 80. Rajd Polski – ruszyła sprzedaż biletów

W ostatnich sześciu latach ORLEN Rajd Polski był częścią Rajdowych Mistrzostw Europy. W ramach rywalizacji w najstarszym rajdowym cyklu świata w Mikołajkach wygrywali Nikołaj Griazin, Aleksiej Łukjaniuk, Martins Sesks oraz… reprezentanci ORLEN Team, Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Po raz ostatni impreza była częścią Rajdowych Mistrzostw Świata w latach 2014-2017. Pierwsze dwie imprezy wygrali wtedy Sebastien Ogier i Julien Ingrassia. Następnie wygrywali Andreas Mikkelsen z Andersem Jaegerem oraz Thierry Neuville z Nicolasem Gilsoulem.

orlen rajd polski bilety
fot. Kamil Wrzecionko

ORLEN Rajd Polski to bez wątpienia jedna z najciekawszych imprez w Europie. Charakterystyka mazurskich szutrów sprawia, że rywalizacja jest niezwykle widowiskowa. Ogromne prędkości, szerokie poślizgi, długie skoki – wszystkiego tego bynajmniej nie brakuje. Przy trasach ustawiają się tysiące kibiców, którzy zazwyczaj w pięknej pogodzie to wszystko obserwują. Po to, aby wieczorem zasiąść w jednej z mazurskich tawern, czy przespacerować się brzegiem jednego z wielu jezior. Tu wspaniała natura łączy się z niesamowitymi sportowymi emocjami.

Jakie są pakiety?

Dystrybutor przekazuje, że w tym momencie trwa promocja na bilety. Za podstawowy karnet kibica Rally Pass trzeba zapłacić 289 zł. Zawiera on karnet oraz pamiątkową smycz. Karnet uprawnia do wejścia na odcinki specjalne z wyłączeniem Areny Mikołajki. 379 zł trzeba zapłacić za pakiet Rally Pass Silver. Również tutaj otrzymujemy karnet oraz smycz, natomiast karnet upoważnia już do wejścia na wszystkie odcinki specjalne rajdu – włączając w to również Arenę Mikołajki i miejsca stojące.

orlen rajd polski bilety
fot. Kamil Wrzecionko

549 zł zapłacić należy za Rally Pass Gold. Tutaj otrzymujemy karnet, smycz, breloczek, mapę rajdu oraz naklejkę. Oprócz wejścia na wszystkie odcinki specjalne rajdu karnet uprawnia również do zajęcia miejsca siedzącego na trybunie na Arenie Mikołajki. Ostatnim rodzajem wejściówki na rajd jest Rally Pass Platinum VIP. Karnet ten upoważnia m.in. do wejścia na wszystkie odcinki specjalne, wjazd na parkingi VIP zlokalizowane tuż przy trasie a także wejście do stref VIP z cateringiem zlokalizowanych przy odcinkach. Szczegóły na stronie ORLEN 80. Rajdu Polski.

Rekordowa liczba stref kibiców

Krzysztof Maciejewski, dyrektor ORLEN 80. Rajdu Polski: „Jubileuszowy ORLEN 80. Rajd Polski jest w tym roku rundą WRC i po siedmiu latach przerwy na pięknych, wymagających odcinkach specjalnych znów zobaczymy najszybsze i najbardziej zaawansowane technicznie samochody jakie rywalizują w rajdach. Organizacja rundy WRC to ogromne wyzwanie i dokładamy starań aby tegoroczna edycja rajdu potwierdziła swoim poziomem organizacyjnym, że zasługuje na stałe miejsce w mistrzostwach świata. Osiągniecie tego celu wymaga między innymi najwyższego standardu obsługi kibiców, zapewnienia im jak najlepszych warunków do oglądania zmagań oraz polepszenia pracy służ zabezpieczenia. Nie mam wątpliwości, że współpraca z tak doświadczonym partnerem jak Top Racing pozwoli nam zrealizować ten cel.”

orlen rajd polski bilety
fot. Kamil Wrzecionko

Andrzej Król, właściciel firmy Top Racing: „Prace nad kompleksową ofertą dla kibiców trwają już pełną parą. W tym roku chcielibyśmy naszymi działaniami i pomysłami nawiązać do pamiętnego Rajdu Polski w 2009, który był również rundą WRC. Zaprezentujemy rekordową liczbę stref dla kibiców. Przy większości z nich zorganizowane będą pojemne parkingi, a część z nich będzie miała charakter Rally Campingów.”

Przeczytaj również