Rowerzysta przejechał po pasach. Zatrzymała go policja, trafił do więzienia na pół roku

Rowerzysta przejechał po pasach. Zatrzymała go policja, trafił do więzienia na pół roku

Podaj dalej

Jeśli jedziesz na rowerze i zbliżasz się do przejścia dla pieszych, należy zejść z roweru i go przeprowadzić. Jak bardzo jest to ważne? Przekonał się o tym 50-latni rowerzysta, który wykonał to nieprawidłowo.

Rowerzysta przejechał po przejściu dla pieszych, trafił do więzienia. Tak w skrócie można opisać to, co wydarzyło się ostatnio w Kępnie. Patrol policji zauważył mężczyznę, który przejechał przez przejście dla pieszych. Oczywiście jest to zabronione, powinien zejść z roweru i go przeprowadzić.

rowerzysta

Tak więc mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Nagle, w wyniku prowadzonych czynności okazało się, że 50-latek jest poszukiwany. Miał zostać doprowadzony do aresztu celem odbycia kary pozbawienia wolności na 6 miesięcy.

rowerzysta przejście dla pieszych

Cała sytuacja jest nieco kuriozalna. Rowerzysta został skazany na tę karę za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. A przecież wystarczyło stosować się do przepisów, wystarczyło zejść z roweru i go przeprowadzić. Może nadal znajdowałby się na wolności…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News