Problem Tesli rozwiązany? To będzie najważniejszy samochód od lat!

Problem Tesli rozwiązany? To będzie najważniejszy samochód od lat!

Podaj dalej

Jaki macie stosunek do Tesli? No właśnie – jedni pewnie się uśmiechną z politowania, inni z kolei myślą o gigancie, który zmieni motoryzację. Mowa Tesla Model Y ma być przełomowa i rozwiązać ważny problem.

Tesla Model Y oferuje wiele nowych funkcji i innowacji. Według wielu ekspertów samochód ma być najważniejszym autem wyprodukowanym w ostatnich latach. Co na to wpływa? Wśród zachwytów mamy m.in. pompę ciepła w standardzie.

Głównym zadaniem Tesli jest obecnie walka o wydłużenie zasięgu oraz większą wydajność. Elon Musk robi wszystko, aby zrewolucjonizować rynek, natomiast jest jeden mankament – samochody są produkowane głównie z myślą o kalifornijskim klimacie.

To sprawia, że w zimniejszych rejonach pojawia się problem. Zimno nie idzie w parze z efektywnością, a to oznacza, że mamy do dyspozycji mniejszy zasięg. W Modelu Y ma się to zmienić. Będzie to pierwszy samochód Tesli z pompą ciepła. Czy problem jednocześnie znika? Z całą pewnością Model Y jest najrozsądniejszym rozwiązaniem dla tych, którzy mieszkają w chłodniejszym klimacie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News