Oto ceny paliw na kolejne dni. Benzyna i diesel będą o wiele tańsze! Sprawdź, aby nie przepłacić

Oto ceny paliw na kolejne dni. Benzyna i diesel będą o wiele tańsze! Sprawdź, aby nie przepłacić

benzyna diesel lpg ceny cena paliwo

Podaj dalej

Ile w nadchodzących dniach kosztowały będą diesel oraz benzyna? Aby się tego dowiedzieć, warto przeanalizować sytuację, jaka panuje na rynku polskich rafinerii. Powinniśmy się spodziewać podwyżek, czy jednak obniżek?

Ile w kolejnych dniach będą kosztowały diesel oraz benzyna? To pytanie zadaje sobie wielu z nas. Odpowiedzi mogą przynieść notowania średnich cen z polskich rafinerii. Powinniśmy się spodziewać bardziej podwyżek, a może jednak obniżek? Aby to zrozumieć, cofamy się do 31 sierpnia.

ceny paliw paliwo benzyna diesel
fot. freepik.com – federcap

Tegoż 31 sierpnia w rafineriach diesel kosztował średnio 7067 zł. Jak przekładało się to na stacje paliw? W środę 31 sierpnia olej napędowy na stacjach kosztował średnio 7,69 zł. Aktualnie za diesla w rafineriach płacić trzeba już „zaledwie” 6461 zł, czyli o 606 zł mniej. To powinno przełożyć się na obniżkę ceny ON o 0,61 zł względem omawianej daty. A to daje nam cenę… 7,08 zł.

Szeryf drogowy straci prawo jazdy? Za co konkretnie miałyby być odbierane uprawnienia?

A benzyna? 31 sierpnia w rafineriach kosztowała ona 5973 zł. Dzisiaj kosztuje 5699 zł, co oznacza obniżkę o 274 zł. Taka obniżka powinna przynieść na stacji cenę mniejszą o ok. 0,27 zł. Ile 31 sierpnia kosztowała benzyna na stacjach? 6,61 zł, co przynajmniej w teorii powinno nam przynieść cenę w okolicach 6,34 zł w kolejnych dniach.

1 października ze stacji znikają znane nam paliwa! Co to oznacza dla kierowców – co będziemy tankować?

Źródło danych: e-petrol

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News