Nie żyje znany prezenter TVP. Zginął w wypadku samochodowym tuż po programie w telewizji

Nie żyje znany prezenter TVP. Zginął w wypadku samochodowym tuż po programie w telewizji

wrc

Podaj dalej

W wypadku samochodowym na drodze krajowej numer 20 zginął Piotr Świąc. Mężczyzna był wieloletnim dziennikarzem i prezenterem TVP. Niestety, w wypadku śmierć ponieśli obaj kierowcy.

O wypadku dowiedzieliśmy się ze strony TVP 3 Gdańsk, gdzie Świąc pracował. – Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie „Panoramy” było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc. Krótko po godzinie 22:20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. Obaj kierowcy zginęli na miejscu – czytamy w komunikacie.

Jak podaje „RMF24”, Świąc prowadził w przeszłości m.in. „Wiadomości” w TVP1. Miał swoje pasmo w TVP Info, pełnił również rolę dziennikarza i prowadzącego w TVP3 Gdańsk. Na zdjęciu załączonym do informacji widzimy, że na drodze panowały złe warunki i padał bardzo gęsty śnieg. Jaka była przyczyna zdarzenia?

Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie „Panoramy” było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz…

Opublikowany przez TVP3 Gdańsk Piątek, 5 marca 2021

Według wstępnych ustaleń 23-latek kierujący Renault z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu. Tam zderzył się z Volkswagenem, którym podróżował dziennikarz. Widzowie tłumnie wyrażają swój smutek. – Głos, aparycja, warsztat, profesjonalizm – wymienia pan Łukasz. A my pamiętajmy, że zawsze na drogach należy zachować ostrożność. W ułamku sekundy wydarzyć może się wszystko…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News