Najgorsze wyprzedzanie w historii? Właśnie dla takich ludzi wprowadzono nowe mandaty

Zastanawiacie się nad słusznością wysokości nowych mandatów? Jeśli tak, popatrzcie sobie na to wyprzedzanie. A raczej na wszystkie trzy manewry wyprzedzania. Jak myślicie, na jakie kary zasłużyli tu kierowcy?

Najgorsze wyprzedzanie w historii? Właśnie dla takich ludzi wprowadzono nowe mandaty
Podaj dalej

Patrząc na zachowanie tych kierowców można by użyć bardzo wielu obraźliwych określeń. Nie ma absolutnie żadnego wytłumaczenia dla takiego zachowania. Co to za wyprzedzanie? Jeśli zastanawiacie się dla kogo wprowadzono nowe mandaty, to właśnie dla takich ludzi. Dla ludzi, którzy mają gdzieś przepisy i nie dbają o dobro innych uczestników ruchu drogowego.

najgorsze wyprzedzanie volkswagen
fot. YT / Bielskie Drogi

Podążamy samochodem z kamerką. Kierowca przejeżdża zakręt i co widzi? Widzi trzech kierowców, którzy nagle ot tak zdecydowali się na wyprzedzanie autobusu. Na podwójnej ciągłej, tuż przed zakrętem. Nie jestem wcale przekonany, że nie zahaczyli przy okazji o przejście dla pieszych widoczne kilkanaście metrów dalej. Jednym słowem, absolutny drogowy kryminał.

najgorsze wyprzedzanie volkswagen
fot. YT / Bielskie Drogi

Na jaki mandat zasłużyli tutaj ci kierowcy? 2 tysiące, 3? A może więcej? Właśnie dla takich osobników stworzono nowy taryfikator mandatów. Ale – niech tym się już zajmie policja. Oby musieli zapłacić tyle, żeby raz na zawsze im się odechciało takich manewrów.

PS. Ciekawostka – wszyscy trzej kierowcy jechali samochodami jednej marki. Nie zgadniecie jakiej.

Przeczytaj również