Max Verstappen pewnie wygrywa wyścig o Grand Prix Bahrajnu. Dominacji Red Bulla ciąg dalszy

Red Bull nadal dominuje w stawce Formuły 1. Max Verstappen w kapitalnym stylu zwyciężył w wyścigu o Grand Prix Bahrajnu. Holender w trakcie 57 okrążeń toru w Sakhir nie był przez nikogo nękany i pewnie prowadził od startu do mety. Dla Red Bulla wyścig inaugurujący sezon F1 zakończył się dubletem, bo 2. miejsce zajął Sergio Perez. Dobry wyścig ma za sobą ekipa Visa Cash App RB wspierana przez ORLEN.

Formuła 1 Grand Prix Bahrajnu F1 ORLEN Team Visa Cash App RB
Podaj dalej

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z ORLEN.

Max Verstappen nadal dominuje w F1

Przed weekendem z Grand Prix Bahrajnu zastanawialiśmy się, jak aktualnie rozkładają się siły w stawce Formuły 1. Przedsezonowe testy oczywiście nic wielkiego nam nie powiedziały i mieliśmy wówczas setki pytań bez żadnej odpowiedzi. Tak naprawdę dopiero wczorajsze kwalifikacje rzuciły nieco światła na to, kto jest najlepiej przygotowany do nowego sezonu. Pełen obraz poznaliśmy dzisiaj, w wyścigu o Grand Prix Bahrajnu. Potwierdziły się wyliczenia odnośnie tempa wyścigowego Red Bulla, które okazało się absolutnie kapitalne. To oznacza kolejny rok wielkiej dominacji?

Formuła 1 Grand Prix Bahrajnu F1 ORLEN Team Visa Cash App RB
fot. Rudy Carezzevoli | Getty Images | Red Bull Content Pool

Max Verstappen prowadził w tym wyścigu od startu do mety. Przez żadne z 57 okrążeń jego pozycja nie była zagrożona. Charles Leclerc co prawda podjął pewną próbę walki w pierwszym zakręcie, ale szybko odpuścił. Monakijczyk musiał zdać sobie wówczas sprawę, że nic wielkiego z tego nie będzie. Wtedy Verstappen odjechał… i już nikt w trakcie tego wyścigu do niego nie dołączył w walce o zwycięstwo. Pewna wygrana, absolutna dominacja. Red Bull jest przygotowany do tego sezonu wybitnie. Nie zdziwię się, jeśli Max seryjnie będzie wygrywał kolejne wyścigi i bił przy okazji wszelkie możliwe rekordy. Imponujące tempo mistrza świata.

Ciasno w środku stawki…

Zwycięstwo Red Bulla jest tym bardziej imponujące, że drugie miejsce zajął Sergio Perez. Dublet na inaugurację sezonu – lepiej sobie tego w Milton Keynes nie mogli wyobrazić. Kolejne dwie pozycje zajęli kierowcy Ferrari, kolejno Carlos Sainz oraz Charles Leclerc. Za nimi mamy przeplatankę Mercedesa i Ferrari z odpowiednio Georgem Russellem, Lando Norrisem, Lewisem Hamiltonem oraz Oscarem Piastrim. Piątą siłą w stawce F1 jest aktualnie Aston Martin. 9. pozycję zajął bowiem Fernando Alonso, a punktowaną dziesiątkę skompletował Lance Stroll.

Formuła 1 Grand Prix Bahrajnu F1 ORLEN Team Visa Cash App RB
fot. Clive Mason | Getty Images | Red Bull Content Pool

Zgodnie z przewidywaniami, wydaje się, że szóstą siłą w stawce jest aktualnie zespół Visa Cash App RB wspierany przez ORLEN. Daniel Ricciardo zajął dziś miejsce 13., a Yuki Tsunoda był 14. Równe, bardzo solidne tempo. Tym razem nie udało się wywalczyć punktów, natomiast jestem przekonany o tym, że to w tym sezonie będzie się udawało ekipie, której partnerem jest ORLEN. Natomiast należy zauważyć, że stawka w tym roku jest bardzo mocno zbita. Jeśli wyłączymy z tego wszystkiego Red Bulla, to można stwierdzić, że zespoły się do siebie zdecydowanie zbliżyły.

Solidny początek sezonu

Warto zauważyć, że w trakcie tego wyścigu nikt nie miał żadnych większych problemów. Już samo to, że wszyscy zawodnicy dojechali do mety wyścigu, zasługuje na uwagę. Nie doszło do żadnych większych kontaktów, żaden bolid po drodze się nie zepsuł, nikt niczego nie urwał, nie uszkodził. Zespoły naprawdę bardzo solidnie przygotowały się do nowego sezonu F1. To warte odnotowania. Zwiastuje nam to duże emocje i świetną walkę na przestrzeni kolejnych miesięcy. Być może nie walkę o zwycięstwa w wyścigach i o mistrzostwo, natomiast kwestia pozostałych pozycji – za Red Bullem – wydaje się otwarta.

Formuła 1 Grand Prix Bahrajnu F1 ORLEN Team Visa Cash App RB
fot. Clive Mason | Getty Images | Red Bull Content Pool

Nie trzeba będzie długo czekać na kolejne emocje związane z Formułą 1. Teraz zespoły zaczynają wielkie pakowanie. Po opuszczeniu Bahrajnu, co nie zajmie zbyt długo, ekipy przemierzą całą szerokość Arabii Saudyjskiej znad Zatoki Perskiej do wybrzeży Morza Czerwonego. Po około 1400 kilometrach drogi zespoły dotrą do Dżuddy, gdzie już w czwartek rozpocznie się kolejny weekend wyścigowy F1. Znów będziemy mieli do czynienia z harmonogramem czwartek – sobota. Wszystko za sprawą tego, że w niedzielę rozpoczyna się święty czas dla muzułmanów, czyli ramadan.

Wyniki wyścigu F1 o Grand Prix Bahrajnu

Poz. Kierowca Zespół Czas
1. 🇳🇱 M. Verstappen Red Bull 1:31:44.742
2. 🇲🇽 S. Perez Red Bull +22.457
3. 🇪🇸 C. Sainz Ferrari +25.110
4. 🇲🇨 C. Leclerc Ferrari +39.669
5. 🇬🇧 G. Russell Mercedes +46.788
6. 🇬🇧 L. Norris McLaren +48.458
7. 🇬🇧 L. Hamilton Mercedes +50.324
8. 🇦🇺 O. Piastri McLaren +56.082
9. 🇪🇸 F. Alonso Aston Martin +1:14.887
10. 🇨🇦 L. Stroll Aston Martin +1:33.216
11. 🇨🇳 G. Zhou Kick Sauber +1 o.
12. 🇩🇰 K. Magnussen Haas +1 o.
13. 🇦🇺 D. Ricciardo Visa Cash App RB +1 o.
14. 🇯🇵 Y. Tsunoda Visa Cash App RB +1 o.
15. 🇹🇭 A. Albon Williams +1 o.
16. 🇩🇪 N. Hulkenberg Haas +1 o.
17. 🇫🇷 E. Ocon Alpine +1 o.
18. 🇫🇷 P. Gasly Alpine +1 o.
19. 🇫🇮 V. Bottas Kick Sauber +1 o.
20. 🇺🇸 L. Sargeant Williams +2 o.
Formuła 1 Grand Prix Bahrajnu F1 ORLEN Team Visa Cash App RB
fot. Clive Mason | Getty Images | Red Bull Content Pool

Zdjęcie wyróżniające: Rudy Carezzevoli | Getty Images | Red Bull Content Pool

Przeczytaj również