Jakub Matulka i Daniel Dymurski wystartują Skodą Fabią Rally2 evo w RSMP. To jest wiadomość dnia

To na naszym rodzimym motorsportowym podwórku bez wątpienia jest wiadomość dnia. Jakub Matulka i Daniel Dymurski wystartują w pełnym sezonie RSMP Skodą Fabią Rally2 evo. Dla mistrzów Polski w klasie 3 będzie to zupełnie nowe wyzwanie. Warto podkreślić, że ten rok będzie bardzo pracowity dla załogi LOTTO Matulka Rally Team. Wszak rozpoczęli już także pełny sezon Junior WRC, gdzie startują dobrze sobie znaną Fiestą Rally3.

LOTTO Matulka Rally Team Jakub Matulka Daniel Dymurski RSMP
Podaj dalej

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z Totalizatorem Sportowym, właścicielem marki LOTTO.

Matulka i Dymurski w pełnym sezonie RSMP

Początek nowego roku w polskim motorsporcie zdecydowanie należy do załogi Jakub Matulka / Daniel Dymurski. Ekipa LOTTO Matulka Rally Team dosłownie zasypuje nas pozytywnymi informacjami. Zaczęło się od ogłoszenia pełnego sezonu Junior WRC. Starty w Rajdowych Mistrzostwach Świata to nowość dla Matulki. Po treningowym Rajdzie Arktycznym załoga wzięła udział w Rajdzie Szwecji – 2. rundzie WRC a jednocześnie 1. rundzie Junior WRC. Tam było dobre tempo, ale ze względu na różnego rodzaju problemu zabrakło dobrego wyniku na koniec.

LOTTO Matulka Rally Team Jakub Matulka Daniel Dymurski RSMP
LOTTO Matulka Rally Team

Kolejną rundą JWRC będzie Rajd Chorwacji, który odbędzie się w dniach 18-21 kwietnia. Jednak już po tygodniu, czyli w dniach 26-28 kwietnia, Matulka i Dymurski pojawią się na trasach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – na Rajdzie Świdnickim! 12 marca zespół ogłosił, że wystartuje w pełnym sezonie RSMP. Nowością będzie samochód. Załoga LOTTO Matulka Rally Team wystartuje bowiem Skodą Fabią Rally2 evo w najwyższej kategorii mistrzostw, czyli w klasie 2. Są to maszyny, którymi walczy się o mistrzostwo Polski w klasyfikacji generalnej.

Kolejny krok w stronę rozwoju

Matulka z Dymurskim poznali już wcześniej smak tytułu mistrzowskiego. W sezonie 2023 startowali przecież w mistrzostwach Polski Fordem Fiestą Rally3. Prezentowali się znakomicie. Pierwsze trzy rajdy zakończyli na podium. Na zakończenie szutrowej części sezonu zajmowali drugie miejsce w klasie 3, tuż za Piotrem Parysem i Damianem Sytym. Natomiast w kolejnych czterech rajdach RSMP aż trzykrotnie wygrywali. Ostatecznie załoga LOTTO Matulka Rally Team sięgnęła po tytuł po emocjonującej końcówce sezonu na Rajdzie Wisły.

LOTTO Matulka Rally Team Jakub Matulka Daniel Dymurski RSMP
LOTTO Matulka Rally Team

Jeśli chodzi o sezon 2024, to jedyną niewiadomą dla Matulki może być Rajd Nadwiślański. Impreza wraca do kalendarza RSMP po dwuletniej nieobecności. To sprawia, że zawodnik LOTTO Matulka Rally Team wcześniej nie miał okazji tam startować. No cóż – pozostaje nam oczekiwać na start nowego sezonu. Z każdym tygodniem kolejne zespoły będą ogłaszały swoje plany, a stawka RSMP na nowy sezon będzie się nam krystalizowała. Jaką pozycję będą zajmowali w niej Matulka i Dymurski? Przekonamy się…

To będzie intensywny sezon

Jakub Matulka: To będzie na pewno bardzo intensywny i ciekawy sezon. Do naszego programu startów na 2024 rok, poza mistrzostwami świata juniorów, dokładamy również Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski. Doszliśmy wspólnie do wniosku, że czas spróbować swoich sił w mocniejszym aucie, w najwyższej kategorii rajdowej, jaką mamy dostępną w kraju. Przed rokiem pokazaliśmy wraz z Danielem, że możemy być szybcy na krajowym podwórku i myślę, że przejście o klasę rajdową wyżej, to dla mnie naturalny krok w rozwoju.

LOTTO Matulka Rally Team Jakub Matulka Daniel Dymurski RSMP
LOTTO Matulka Rally Team

Jakub Matulka: Pierwsze przymiarki do Skody robiliśmy już w zeszłym sezonie podczas testów i jazda nią daje dużo frajdy. W RSMP będę starał się kontynuować naukę tego samochodu na znanych już trasach. Odwrotnie niż w JWRC, gdzie dobrze znaną rajdówką uczymy się nowych oesów. Nie stawiam sobie jakiegoś konkretnego celu, choć oczywiście, jak już wielokrotnie powtarzałem – w rajdach walczymy o wyniki i nie inaczej będzie również tutaj.

Przeczytaj również