Ile zwykłemu pracownikowi płaci Tesla? Dla Polaków praca w nowej fabryce w Niemczech to praca marzeń

Ile zwykłemu pracownikowi płaci Tesla? Dla Polaków praca w nowej fabryce w Niemczech to praca marzeń

wrc

Podaj dalej

Czy Tesla to wymarzony pracodawca? Dla wielu Polaków dokładnie tak może być. Fabryka Elona Muska powstaje niedaleko polskiej granicy, a zarobki – jakby na to nie patrzeć – są bardzo, bardzo kuszące.

Nowa fabryka firmy Tesla powstaje w miejscowości Gruenheide pod Berlinem. To mniej niż godzina jazdy samochodem od Słubic, czy Kostrzyna nad Odrą. Mieszkańcy terenów przygranicznych mogą zacierać ręce na pracę u Elona Muska. Ile może zaoferować im amerykański miliarder, najbogatsza osoba świata?

Praca w Tesli to według wielu wymarzona praca. Warto dodać, że firma jako pracodawca jest bardzo dobrze postrzegana. Oczywiście wpływ mają na to też zarobki. Niewykwalifikowani pracownicy mogą zarobić w fabryce w Gruenheide minimum 2700 euro miesięcznie. Wykwalifikowani mogą liczyć na 3500 euro.

Minimum 2700 euro miesięcznie dla niewykwalifikowanego pracownika… czyli w przeliczeniu ponad 12 tysięcy złotych. Tesla zatrudni do fabryki aż 7 tysięcy pracowników. Będzie ona w przyszłości produkowała pół miliona aut rocznie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News