Elon Musk ma poważny problem? W wyniku oszustwa mnóstwo ludzi straciło swoje pieniądze

Elon Musk ma poważny problem? W wyniku oszustwa mnóstwo ludzi straciło swoje pieniądze

Podaj dalej

Środowy wieczór przyniósł nam niespodziewane emocje na Twitterze. Hakerzy włamali się na konta gwiazd. Poszkodowani to m.in. Elon Musk, czyli właściciel Tesli. Oszuści weszli w posiadanie sporej ilości pieniędzy. Co z nimi zrobią?

To był prawdopodobnie największy hakerski atak w historii Twittera. Oszuści włamali się na konta wielu znanych ludzi. Na liście byli m.in. Elon Musk, Bill Gates, Barack Obama, czy Kanye West. Złamane zostały również zabezpieczenia do profili Apple, czy Ubera.

Wszystko to świadczy, że mieliśmy do czynienia z prawdziwymi fachowcami. Hakerzy najpierw zaatakowali pracowników Twittera. Dzięki temu zyskali bardzo istotne dane, dzięki którym później złamali niezbędne do ataku zabezpieczenia.

Wpisy były wszędzie takie same – hakerzy zachęcali do wpłacenia tysiąca dolarów w bitcoinach. W zamian za to, każdy miał otrzymać „zwykłe” dwa tysiące dolarów. Na ten moment nie wiadomo, ile osób padło ofiarą oszustwa. Hakerzy poinformowali, że wyłudzone pieniądze przekażą na cele charytatywne. Chcieli być jak Robin Hood?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News