DTM: Ultra-ciasny drugi trening znów dla Audi. Kubica kończy dzień na czternastym miejscu

DTM: Ultra-ciasny drugi trening znów dla Audi. Kubica kończy dzień na czternastym miejscu

Podaj dalej

Za nami druga sesja treningowa serii DTM na torze Zolder. Najlepszym wynikiem popisał się w niej – podobnie jak w FP1 – Robin Frijns. Robert Kubica tym razem zajął miejsce czternaste, ale straty były bardzo niewielkie.

Druga sesja treningowa rozpoczęła się równo o godzinie 16:30. W przeciwieństwie do pierwszego treningu, tym razem zawodnicy mieli już nie 45, a 30 minut na jak najlepsze zapoznanie z torem i przygotowanie samochodów do jutrzejszych sesji.

Wszystko wskazuje na to, że na razie weekend na Zolder przebiega w całości po myśli Robina Frijnsa. Holender wykręcił najlepszy czas w drugim treningu, pokonując drugiego Loica Duvala o zaledwie 0,005 s. Podium skompletował Rene Rast, a pierwszych pięć pozycji to kierowcy Audi. Przypominamy, Frijns był najlepszy również w pierwszym treningu.

Robert Kubica uplasował się na 14. miejscu. Polak stracił do zwycięzcy 0,844 s. Można więc zaznaczyć, że różnice znów były minimalne. Jedynie Harrison Newey lekko odstawał – on jako jedyny stracił do Frijnsa ponad sekundę. Tak czy inaczej, wszystko wskazuje na to, że w sobotę czekają nas spore emocje.

Kwalifikacje do pierwszego wyścigu na Zolder odbędą się jutro. Ich start zaplanowano na godzinę 10:40. Sam wyścig wystartuje o 13:30.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News