DTM: Robert Kubica z coraz lepszymi czasami. Jamie Green w Audi najlepszy w treningu

DTM: Robert Kubica z coraz lepszymi czasami. Jamie Green w Audi najlepszy w treningu

Podaj dalej

Za zawodnikami serii DTM pierwsza sesja treningowa na skróconym wariancie toru Nurburgring. Najlepiej w jej trakcie poradził sobie Jamie Green w Audi. Jak zaprezentował się Robert Kubica?

Pierwsza sesja treningowa na torze Nurburgring w wariancie sprint rozpoczęła się równo o godzinie 13:00. Zawodnicy mieli 45 minut na to, aby sprawdzić swoje maszyny i wprowadzić odpowiednie poprawki.

Najlepszym czasem popisał się Jamie Green w Audi, który wykręcił czas na poziomie 1:20,052. Nieco ponad 0,2 stracili do niego Sheldon van der Linde i Marco Wittmann, czwarty był Philipp Eng. Warto zauważyć, że zawodnicy z miejsc 2-4 zasiadali za kierownicą BMW. Na początku sezonu z takimi sytuacjami raczej się nie spotykaliśmy.

Robert Kubica zajął 13. pozycję z czasem 1:20,951. Zawodnik ORLEN Team pokonał m.in. Timo Glocka i Loica Duvala. Kubica pokazał się z dobrej strony, stracił do zwycięzcy przecież niecałą sekundę. Ba, strata do ósmego Mike’a Rockenfellera to tylko 0,1 s. Takie wyniki muszą napawać optymizmem przed dalszą częścią weekendu.

To nie koniec emocji związanych z DTM na dzisiaj. O godzinie 16:30 rozpocznie się druga sesja treningowa. Potrwa ona 30 minut.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News