Czy to już czas na letnie opony? Wydaje się, że temperatury już na to pozwalają – jest coraz cieplej

Czy to już czas na letnie opony? Wydaje się, że temperatury już na to pozwalają – jest coraz cieplej

wrc

Podaj dalej

Wydaje się, że w końcu powoli dochodzimy do momentu, w którym można zmienić opony na letnie. Temperatury rosną i chociaż wciąż zdarzają się przymrozki… to chyba nadszedł już moment wizyty u wulkanizatora.

Dzisiaj w naszym kraju mają panować temperatury między 7 a 11 stopni. Oczywiście będą też rejony kraju, w których będzie nieco zimniej, a w górach można spodziewać się deszczu ze śniegiem. Synoptycy są jednak zgodni i twierdzą, że opady będą już teraz zdecydowanie słabnąć. Trzeba zakładać letnie opony?

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Piątek i sobota mają być bardzo ciepłe. Ba, temperatury mają dobijać nawet do 15, 16 stopni. Co prawda synoptycy przewidują, że w niedzielę znów będzie chłodniej – średnio 6, 7 stopni. Ale dalej – to są już temperatury, na których letnie opony powinny sobie poradzić lepiej, niż zimowe.

Według ekspertów podstawą do zmian opon jest właśnie temperatura 7 stopni. Kiedy notorycznie przez około tydzień czasu temperatury przekraczają 7 stopni, powinniśmy uznać to za dobry moment do zmiany. Tak samo jest na jesień, kiedy temperatury przez dłuższy okres spadają poniżej 7 stopni – to oznaka, że potrzebujemy opon zimowych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News