Coraz więcej kradzieży paliwa. Dlaczego ludzie decydują się na taki krok? To dopiero początek…

Coraz więcej kradzieży paliwa. Dlaczego ludzie decydują się na taki krok? To dopiero początek…

kradzież paliwa paliwo

Podaj dalej

Policja odnotowuje coraz więcej przypadków kradzieży paliwa. Mam wrażenie, że jest to dopiero początek i najgorsze dopiero nadejdzie. I to nie tylko jeśli chodzi o paliwo – przecież potrzebne będzie wszystko.

Z portalu „e-petrol” dowiadujemy się o niecodziennym przypadku kradzieży paliwa. Samych kradzieży ostatnio owszem – oglądamy bardzo dużo. Ale ten przypadek jest inny. Kierowca Passata podjechał pod stację w Rypinie, zatankował i odjechał. Patrol policji przyjął zgłoszenie o kradzieży, po chwili udało mu się zlokalizować auto.

kradzież paliwa paliwo
fot. freepik

Wtedy rozpoczęła się ucieczka. Kierowca Passata za wszelką cenę chciał zbiec policji. Ominął blokadę niemal potrącając funkcjonariusza, następnie uderzył w radiowóz spychając go z drogi. Po krótkim pościgu policji udało się zatrzymać pojazd. Co ciekawe, kierowca nie miał nawet prawa jazdy, a kobieta była poszukiwana przez policję.

Oto ceny paliw na kolejne dni. Benzyna i diesel będą o wiele tańsze! Sprawdź, aby nie przepłacić

W pewnym momencie chciałem zauważyć, że przecież wystarczyło się zatrzymać. Za kradzież poniżej określonej kwoty w praktyce nic nam nawet nie grozi. Wystarczy powiedzieć – nie zauważyłem, zagapiłem się, zamyśliłem itd. Natomiast już ucieczka, nie mówiąc o spychaniu radiowozów z drogi… to już zupełnie co innego. Natomiast ten pomysł od początku był skazany na niepowodzenie. Skoro kierowca nie miał prawa jazdy, a kobieta była poszukiwana, dobrowolne zatrzymanie się nie wchodziło w grę.

1 października ze stacji znikają znane nam paliwa! Co to oznacza dla kierowców – co będziemy tankować?

A teraz pomyślcie sobie – skoro ludzie kradną paliwo… które umówmy się, nie jest już tak drogie jak jeszcze chociażby przed miesiącem, czy dwoma… to co będzie z innymi surowcami? Co będzie chociażby z węglem? Naprawdę wydaje wam się, że składy nie będą okradane, kiedy ludzie nie będą mieli czym zapalić w piecu, czym ogrzać w domu? To się dopiero zaczyna…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News