500 testów, wszystkie negatywne! Polski motorsport w końcu rusza. Kiedy pierwsze zawody?

500 testów, wszystkie negatywne! Polski motorsport w końcu rusza. Kiedy pierwsze zawody?

Podaj dalej

Wszystko wskazuje na to, że powoli wracamy do normalności. Już 12 czerwca powróci ryk silników. Badania na obecność koronawirusa wykazały, że wszystkie osoby związane z klubami żużlowej Ekstraligi są zdrowe.

Testy zostały przeprowadzone przez laboratorium INVICTA. PGE Ekstraliga musiała za nie zapłacić niemal dwieście tysięcy zł. Wszyscy – zawodnicy, mechanicy, pracownicy klubów, sędziowie itd. – są zdrowi. To oznacza tylko jedno – zaczynamy sezon.

Już w piątek, 29 maja rozpoczną się treningi, zaś pierwsze mecze sezonu zaplanowano na 12 czerwca. PGE Ekstraliga wystartuje oficjalnie od pojedynku Sparty Wrocław i Motoru Lublin – ten o godzinie 18:00. Tego samego dnia, o godzinie 20:30, zmierzą się ze sobą Włókniarz Częstochowa oraz GKM Grudziądz.

Pierwsza kolejka najlepszej żużlowej ligi świata będzie kontynuowana 14 czerwca. Wtedy to ROW Rybnik zmierzy się z Falubazem Zielona Góra, a broniąca tytułu mistrzowskiego Unia Leszno pojawi się na torze Stali Gorzów. Wszystkie mecze transmitowane będą na żywo na kanałach Eleven Sports oraz nSport+.

Zdjęcie główne: Wojciech Tarchalski / Superstar.com.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News