Kopna pełna Polaków. Startuje sezon czeskich rallysprintów. 122 załogi na starcie

Kopna pełna Polaków. Startuje sezon czeskich rallysprintów. 122 załogi na starcie

Kopna pełna Polaków. Startuje sezon czeskich rallysprintów. 122 załogi na starcie

Podaj dalej

Jutrzejszego poranka rozpocznie się sezon czeskich rallysprintów. Na start zawodnicy zmierzą się w 25. Vančík Rallysprint Kopná. W rywalizacji udział weźmie aż sześć polskich załóg na czele z Mikołajem Marczykiem i Szymonem Gospodarczykiem.

W okolicach Slusovic na zawodników czeka siedem odcinków specjalnych o łącznej długości niemal 70 kilometrów. Jest to zatem doskonała okazja do testów przed Rajdem Świdnickim Krause. 25. Vančík Rallysprint Kopná będzie składała się z prób Zádveřice (przejeżdżana 3 razy) oraz Kameňák i Kopná (przejeżdżane po 2 razy).

Na liście zgłoszeń mamy aż 122 załogi! Z numerem jeden listę otwiera Tomas Kostka w Fordzie Fiesta WRC. Również w wurcach swoje umiejętności zaprezentują wszystkim Jaroslav Melicharek (Ford Fiesta RS WRC) oraz Antonin Tlustak (Hyundai i20 WRC).

Jeśli chodzi o polskie szanse na podium, to powinniśmy wymienić przede wszystkim załogę zespołu Skoda Polska Motorsport, Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka. W samochodzie R5 w Kopnej zobaczymy również Tomka Kasperczyka i Damiana Sytego.

Kolejne dwie polskie załogi to również czterołapy – Arkadiusz Lechoszest i Marcin Szeja zaprezentują się w Skodzie Fabii S2000, zaś Łukasz Kabaciński i Michał Kuśnierz wystartują w Fordzie Fiesta Proto. Warto zwrócić również uwagę na numer 32. Pod nim kryje się Abarth 124 Rally RGT – w nim pokażą się Dariusz Poloński i Łukasz Sitek.

W końcu pozostaje nam Puchar Opla Adama. Tam zgłosiło się osiem załóg. Swoją przygodę w pucharze w Kopnej rozpoczynają Szymon Żarłok i Krzysztof Pietruszka, którzy będą chcieli nawiązać do świetnych występów pucharowych Jurka Tomaszczyka.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News