Klasyczne Porsche sprzedane za 1,5 mln dolarów okazało się fałszywką?

Klasyczne Porsche sprzedane za 1,5 mln dolarów okazało się fałszywką?

Podaj dalej

W marcu 2016 roku podczas aukcji Gooding & Co.’s Amelia Island słynny komik i kolekcjoner samochodów Jerry Seinfeld sprzedał znaczącą część swojej kolekcji Porsche. Jednym z 16 aut, które sprzedał tego dnia, było Porsche 356 Speedster z 1958 roku.

Mowa o jednym z 60 Speedsterów GS/GT, które powstały z aluminiowym nadwoziem. Komik sprzedał je za kosmiczną sumę 1 540 000 dolarów. Teraz będzie musiał tłumaczyć się przed sądem, jako że zarzucono mu celową sprzedaż fałszywki.

Szczęśliwy nabywca, FICA FRIO Ltd. twierdzi, że nie jest to wersja GS/GT o której była mowa na aukcji. Dodatkowo, Seinfeldowi zarzucono celowe wprowadzenie licytujących w błąd. Samochód został dokładnie przeanalizowany przez dealera Porsche zajmującego się historycznymi samochodami. Jeszcze przed wszczęciem śledztwa, dealer wyraził swoje obawy o autentyczność samochodu.

Celem założonej sprawy w sądzie będzie unieważnienie zakupu, zwrócenie samochodu do Seinfelda oraz pieniędzy do nabywcy, a także kosztów zadośćuczynienia.

Adwokat Seinfelda powiedział: – Jerry pracował w dobrej wierze aby dotrzeć do sedna sprawy. Poprosił FICA FRIO o dowody podpierające te zarzuty. FICA FRIO zignorowała Jerry’ego i zamiast tego rozpoczęła postępowanie sądowe. Jerry wysłał samochód do Gooding and Company, domu aukcyjnego, który był odpowiedzialny za sprzedaż. Mimo to, Jerry jest chętny do współpracy i zakończenia tej sprawy polubownie. Jesteśmy przekonani, że sąd również będzie chciał zewnętrznej oceny w sprawie wiarygodności samochodu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News