Wyjazd z okazji Wszystkich Świętych, jak przygotować auto do podróży?

Wyjazd z okazji Wszystkich Świętych, jak przygotować auto do podróży?

samochodem w gory 1

Podaj dalej

Trwa długi weekend, który zakończy się w poniedziałek dniem Wszystkich Świętych. W Polsce ten czas oznacza wzmożony ruch na drogach, dlatego przygotowanie siebie i samochodu do podróży jest bardzo ważne.

W sezonie jesienno-zimowym nieco inaczej powinniśmy planować podróże. Zwłaszcza w czasie, gdzie mnóstwo ludzi przemieszcza się po kraju i odwiedza swoje rodziny oraz groby najbliższych. Dlatego zebraliśmy dla Was kilka wskazówek, które mogą pomóc w przygotowaniu auta do drogi.

Pamiętaj o szybciej zapadającym zmierzchu

Jesień jest porą roku, w której wszystko dzieje się szybciej. Pogoda z ładnej w mgnieniu oka może zmienić się w prawdziwą zawieruchę, a popołudnie momentalnie przekształca się w noc. Dlatego jeśli jazda po zmroku jest dla nas dodatkowym wyzwaniem, warto uwzględnić to w swoich planach związanych z wyjazdem z okazji Wszystkich Świętych. Gdy wolimy jeździć za dnia, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę zapadający zmrok i spróbować tak opracować czas przejazdu, żeby zmieścić się po jasnej stronie mocy.

kierowcy jazda noca

Kontrola oświetlenia pod kątem ustawienia świateł oraz sprawności wszystkich żarówek to obowiązkowe kroki jesienią. Dodatkowo wyposażenie samochodu w sprawną latarkę oraz komplet kamizelek odblaskowych, które mogą się przydać podczas awarii samochodu, to jest bardzo dobry pomysł.

Wyjazd na Wszystkich Świętych bocznymi drogami? Ciekawa alternatywa

Rozwój technologii przyzwyczaił nas do tego, że przestaliśmy brać pod uwagę alternatywne rozwiązania. Zdajemy się bardzo mocno na propozycje nawigacji, przez co w okresie zwiększonego ruchu na drogach trafiamy na korki przy bramkach i inne zdarzenia drogowe.

nowe przepisy droga

Dlatego ciekawą propozycją jest poszukanie alternatywnej trasy dojazdu do celu z okazji Wszystkich Świętych. Można odświeżyć w pamięci przejazd drogami krajowymi lub wojewódzkimi, które bardzo często skrywają urokliwe miejsca. Paradoksalnie czas dojazdu na miejsce może być bardzo porównywalny z utartymi szlakami.

Ciepły napój i posiłek – propozycja na trudne warunki

Ktoś może powiedzieć, że zabieranie w dłuższą trasę kanapek i termosu z kawą lub herbatą przy dzisiejszej infrastrukturze stacji benzynowych i restauracji to przesada. Jednak szybciej zapadający zmrok, chłód i świadomość tego, że na drodze mogą zdarzyć się różne rzeczy sprawiają, że ten pomysł przestaje być dziwny. Najlepiej być przygotowanym na niespodziewane!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News