W Europie wystartowały wakacje - szykują się duże korki oraz roboty drogowe!

W Europie wystartowały wakacje - szykują się duże korki oraz roboty drogowe!

W Europie wystartowały wakacje – szykują się duże korki oraz roboty drogowe!

Podaj dalej

Wakacyjne podróże związane są z pakowaniem, droższym tankowaniem, robotami drogowymi, a także korkami. W Europie w ten weekend ruszają w wielu miejscach oficjalnie wakacje. To oznacza wzmożony ruch na drogach, który warto wziąć pod uwagę podczas przemieszczania się po Starym Kontynencie.

Początek sezonu wakacyjnego w różnych regionach Europy zaczyna się w innych terminach. Dlatego kulminacyjna fala osób wyjeżdżających na wakacje rozkłada się w czasie. W związku z tym z jednej strony możemy uniknąć stania w korkach, a z drugiej strony, możemy trafić w samo centrum wydarzeń na skutek złego wyboru terminu wyjazdu.

Mniej pośpiechu, więcej relaksu

Przez większość roku spora grupa ludzi goni stracony czas, ponieważ ma nadzieję, że coś uda się z niego odzyskać dla siebie. Tymczasem okazuje się, że dużo lepszy dla zdrowia i radości z podróżowania, jest relaks. Mniej pośpiechu to lepiej spędzony czas za kierownicą w podróży. Przed wyruszeniem w drogę polecamy dokładnie zaplanować trasę i wybrać sobie kilka dróg alternatywnych. Jezdnia jest miejscem wspólnym, dlatego warto dać sobie i innym szanse na bezpieczny dojazd do celu.

podroz jazda trasa

Roboty drogowe w Niemczech i początek wakacji

Chociaż europejska gospodarka na skutek działań polityków mocno hamuje i coraz więcej mówi się o recesji na terenie Niemiec, trudno oczekiwać, żeby Niemcy przestali korzystać z wakacyjnej przerwy i pozostali w domach. Najprawdopodobniej ruch na wielu autostradach jest wzmożony. Na pewno w okolicy dużych miast oraz na drogach w kierunku wybrzeża i gór, trzeba liczyć się ze sporym spowolnieniem w ruchu. Mowa tutaj o takich kierunkach, jak A8 Stuttgart – Monachium – Salzburg, A1 Kolonia – Dortmund – Brema – Lubeka, czy obwodnica Berlina.

Ceny surowców do budowy dróg mocno podrożały
fot. GDDKiA

Protesty na autostradach

Na pewno mocno newralgicznym miejscem na europejskiej mapie są Niderlandy, ponieważ tam trwają protesty rolników. Jednym z ich elementów jest blokowanie autostrad w związku z tym, można spodziewać się spowolnienia w ruchu drogowym. Polecamy obserwować natężenie ruchu na mapach Google i śledzić aktualne serwisy informacyjne.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News