Szykuje się wielka wyprzedaż samochodów?! Będzie można trafić na okazje, ale...

Szykuje się wielka wyprzedaż samochodów?! Będzie można trafić na okazje, ale...

parkowanie parking opłata parkometr

Podaj dalej

W wielu miejscach ciągle popularne są wystawki domowego sprzętu, który jest sprawny, ale już nie spełnia pokładanej w nim funkcji. Niebawem szykuje się wielka wyprzedaż samochodów. Będą one sprawne, ale ich użytkowanie będzie mniej wygodne.

Świat idzie do przodu i nie ma co do tego żadnej wątpliwości. Skutkiem postępu są zmiany, które mogą budzić kontrowersje i tworzyć pytania: czy aby na pewno to dobry kierunek? Dlaczego nie może być jak dawniej? Wszystkie decyzje prędzej lub później oceni historia. Aktualnie stoimy przed dużymi zmianami, które rozpoczną się w Polsce od Krakowa.

Strefa Czystego Transportu – żeby wszystkim żyło się lepiej?

Jakość powietrza ma kluczowe znaczenie dla jakości życia. Gdy funkcjonujemy w czystym środowisku naturalnym, cieszymy się dłuższym i lepszym zdrowiem. Jesteśmy wydajniejsi, a państwo wraz z systemem ochrony zdrowia wydaje mniej pieniędzy na leczenie osób dotkniętych chorobami wywołanymi przez szkodliwe substancje w powietrzu lub w wodzie.

Dlatego na terenie Unii Europejskiej powstają Strefy Czystego Transportu, do których mogą wjechać pojazdy spełniające określone przepisami wymogi techniczne. Głównym kryterium najczęściej jest norma emisji spalin. Im jest ona wyższa, tym mamy większe szanse, że nasze auto wjedzie do ścisłego centrum za darmo lub za niewielką opłatą.

Szykuje się wielka wyprzedaż samochodów?

W związku z oficjalnym powstaniem Strefy Czystego Transportu w Krakowie już od 2024 roku, która osiągnie swoją końcową formę w 2026 roku, możemy spodziewać się zmian. Wielkiej wyprzedaży samochodów, które wykraczają poza przyjęte przepisami normy i choć są sprawne, nie będą mogły wjechać do Krakowa.

Jeśli w podobnym okresie inne duże miasta w Polsce wprowadzą podobne rozwiązania to rynek samochodów używanych, może wzbogacić się o najstarsze pojazdy. Trafią one do kolekcjonerów lub wyjadą poza granice naszego kraju. Sprawni kupujący znajdą w tym czasie z pewnością dla siebie okazje, które ktoś wystawi za niewielkie pieniądze. Warto być w tym czasie czujnym!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News