Regeneracja koła dwumasowego - rozwiązanie, o którym nie pomyślałeś!

Regeneracja koła dwumasowego - rozwiązanie, o którym nie pomyślałeś!

warsztaty samochodwe mechanik

Podaj dalej

Wymiana koła dwumasowego na nowe to niemal zawsze bardzo duży wydatek. Poszukiwanie tanich części zamiennych to najpopularniejsza droga, ale istnieje jeszcze regeneracja koła dwumasowego, o której niewiele osób pamięta.

Współczesne silniki wysokoprężne cieszą się dużą popularnością przede wszystkim ze względu na niskie spalanie i całkiem sporą moc silnika oraz wysoki moment obrotowy. Odpowiednia kultura pracy jest możliwa między innymi dzięki zastosowaniu koła dwumasowego. Jak każda część eksploatacyjna również ono w samochodzie ulega stopniowemu zużyciu. Koszty jego wymiany często są wysokie. Dlatego warto poszukać alternatywnych rozwiązań.

Koła dwumasowe od nieznanych producentów-chyrty dwa razy traci!

Koszty życia rosną dużo szybciej niż realne wynagrodzenia, dlatego poszukiwanie zamienników oryginalnych produktów jest racjonalnym posunięciem. W przypadku części samochodowych zdarza się tak, że wysokiej klasy części zamienne i oferowane przez producenta podzespoły stosowane do pierwszego montażu na linii produkcyjnej, pochodzą z tej samej fabryki. Mają one tylko inne emblematy.

kobieta plan oszustwo kradzież pieniądze samochód
fot. pixabay

W przypadku koła dwumasowego poszukiwanie tanich zamienników może być tylko chwilowym rozwiązaniem usterki. Musimy pamiętać, że te elementy pracują pod bardzo dużym obciążeniem i jeśli ich wytrzymałość znajduje się poniżej zalecanych parametrów przez producenta, szybko musimy ponownie wymieniać tę część. Regeneracja koła dwumasowego w tym przypadku ma więcej sensu.

Regeneracja koła dwumasowego – dobre rozwiązanie dla portfela!

Regeneracja koła dwumasowego jest czymś, o czym wiele osób zapomina lub nawet brakuje im świadomości, że taka usługa istnieje. Zadanie specjalisty jest bardzo proste: przywrócić fabryczne parametry podzespołu między innymi przez wyszlifowanie i odbudowanie uszkodzonych części. Taka operacja wraz z robocizną może zamknąć się w kwocie około tysiąca złotych. Jest to bardzo często poniżej wymaganego budżetu na zakup zamiennika koła dwumasowego średniej klasy.

Pamiętaj o słabych stronach regeneracji

Każda decyzja ma swoje złe i dobre strony, dlatego trzeba uczciwie wspomnieć również o słabych stronach regeneracji koła dwumasowego. Przede wszystkim opłaca się przywracać do życia jedynie części najlepszych producentów w branży motoryzacyjnej. Zakup nowych egzemplarzy jest bardzo drogi, a niektóre rodzaje uszkodzeń popularnej dwumasy pozwalają na odbudowanie jej uszkodzonych elementów. Jednak nie w każdym przypadku jest to możliwe.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News