Ranking samochodów, na których zarobisz! Masz je w garażu?!

Ranking samochodów, na których zarobisz! Masz je w garażu?!

land rover defender

Podaj dalej

Samochody mogą być środkiem transportu oraz inwestycją. Przygotowaliśmy dla Was ranking aut, które tylko zdrożeją. Masz te pojazdy w garażu?

Dlaczego samochody mogą być inwestycją?

Osoby słabo związane z rynkiem motoryzacyjnym mogą używać samochodów wyłącznie, jako środka transportu. W tej sytuacji rozsądnym posunięciem jest wybór modelu, który relatywnie niewiele traci na wartości. Dlatego dużą popularnością cieszą się Toyoty i auta z grupy VAG, ponieważ istnieje na nie bardzo duży popyt. Jednak takie posunięcie, to daleka droga od prawdziwego inwestowania, gdyż najwięksi znawcy tematu, którzy mają odpowiednią ilość gotówki, kupują pojazdy unikatowe.

Mitsubishi Lancer Evo VI Tommi Makinen 001

Wyprodukowane w niewielkiej liczbie egzemplarzy. Wręcz takie, które niemal z miejsca mają status klasyka. Ta grupa ludzi to elita motoryzacyjnych ekspertów. Pomiędzy przysłowiowym Kowalskim, który chce jak najmniej stracić na odsprzedaży samochodu, a ludźmi traktującymi samochody niczym dzieła sztuki, mogą znaleźć się osoby zainspirowane tym, co podaje ranking.

Ranking samochodów pod inwestycję! Sprawdź, co warto kupić!

Specjaliści od rynku samochodowego, czyli firma CarVertical, przygotowała specjalny ranking pojazdów, których zakup powinien oznaczać z czasem wzrost ceny konkretnego modelu. Co ciekawe niemal wszystkie zaprezentowane w tym zestawieniu propozycje wywodzą się z lat 90. XX wieku. Część z nich przestała być produkowana w pierwszej dekadzie XXI wieku. Czy to oznacza, że prawdziwa motoryzacja skończyła się pod koniec ubiegłego stulecia?

Bardzo możliwe, ponieważ dla prawdziwych entuzjastów samochodów, wiele konstrukcji, które zbudowano w latach 90. XX wieku, to był najlepszy kompromis pomiędzy technologią, a radością projektowania. Gdzie inżynierowie mieli jeszcze sporo do powiedzenia, natomiast księgowi byli mniej skrupulatni i pozwalali zdecydowanie na więcej. Poza tym można usłyszeć o czymś takim, jak o „samochodach z duszą”.

Nieco trudno to opisać, bardzo często przez odczucia, jakie płyną do kierowcy z prowadzenia takiego klasyka z lat 90. XX wieku, mówi się, że jest to coś więcej, niż maszyna. Aktualnie przyrównuje się większość samochodów do bezdusznych komputerów, które w dużym stopniu pozbawia się radości z jazdy.

Ranking najlepszych samochodów pod inwestycję:

  • Alfa Romeo GTV (1993 – 2004)

  • Audi V8 (1988 – 1993)

  • BMW 540i (1992 – 1996)

  • Jaguar XK8 (1996 – 2006)

  • Land Rover Defender (Seria I, Seria II)

  • Saab 9000 CS Aero (1993 – 1997)

  • Toyota Land Cruiser (J80, J100)

  • Volkswagen Corrado VR6 (1991 – 1995)

  • Volvo 740 Turbo (1986 – 1990)

Przeczytaj również