Pancerne samochody za 30 tys złotych! Ich silniki zasługują na uwagę!

Pancerne samochody za 30 tys złotych! Ich silniki zasługują na uwagę!

mercedes-benz_c_350_4matic_2

Podaj dalej

Dzisiaj zakup samochodu, który kosztuje 30 tysięcy złotych, daje całkiem spore możliwości. Wbrew pozorom za tę kwotę można znaleźć pancerne auta. Przy odpowiednim serwisowaniu przejadą one sporo kilometrów, choć mają też drobne wady.

Oczywiście, gdy poszukujemy używanego samochodu, musimy mieć na uwadze, że za 30 tysięcy złotych znajdziemy auta, które mają przynajmniej kilkanaście lat, a bardzo często ich wiek przekracza dwudziestkę. Trudno też jest liczyć na niskie przebiegi. W tej sytuacji należy pogodzić się ze wskazaniami na poziomie 270 000 – 300 000 km plus. I tutaj mówimy zarówno o silnikach benzynowych, jak i napędzanych przez olej napędowy.

BMW E60 / E61 – kosztuje nadal sporo

Stereotypowo można powiedzieć, że „ostatnie prawdziwe” BMW zaczyna się w momencie, gdy jego egzemplarze osiągają cenę minimalną w okolicach 20 000 złotych. Wtedy polskie ulice są niemal zalewane kolejnymi generacjami bawarek. Teraz dużą popularnością cieszą się generacje piątki o oznaczeniu E60 i E61. Jeśli poszukujemy dobrych egzemplarzy z pancernymi silnikami benzynowymi oraz diesla, warto skoncentrować się na pojazdach z początku lat produkcji. Bez fabrycznego filtra cząstek stałych oraz z bardziej odporną na uszkodzenia konstrukcją silnika. Niestety to auto ma też swoje wady, a jedną z nich jest kłopot z elektroniką. Takie usterki trzeba mieć na uwadze.

BMW E60
Fot. BMW

Seat Exeo, czyli Audi w przebraniu

Jeśli nie boimy się samochodów, które pod logiem jednego producenta, są w zasadzie jakąś starszą konstrukcją w przebraniu, możemy spróbować poszukać Seata Exeo. Jest to dosyć mało popularny model hiszpańskiego koncernu, który w dużym stopniu jest znanym i lubianym przez Polaków Audi A4 B7. Główne zalety? Całkiem ciekawy wygląd, dobry dostęp do części zamiennych i nieco nowocześniejsza technologia. W ten sposób powstał rozsądny sedan dla ludzi, którzy chcą jeździć bez większych problemów.

Seat.com

Mercedes Klasy C (W204) – nowe otwarcie dla klientów

Legendarna trwałość Mercedesa w wielu przypadkach jest już wspomnieniem przeszłości. Jednak ciągle na rynku można znaleźć egzemplarze, które czerpią z udanych lat 90. XX wieku, choć są one już zaprojektowane według konwencji XXI wieku. Takim przykładem jest Mercedes Klasy C (W204). Auto wybierane na taksówkę cieszy się dużą popularnością głównie za sprawą udanych silników diesla. W budżecie na poziomie 30 000 złotych można znaleźć godne polecenia egzemplarze.

Mercedes.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News