Mercedes ujawnił cennik nowego modelu. Lepiej usiądź!

Mercedes ujawnił cennik nowego modelu. Lepiej usiądź!

2022-mercedes-benz-eqs-580-edition-one-exterior-front-view

Podaj dalej

Mercedes od wielu dekad uznawany jest za samochód luksusowy, dlatego wysokie ceny powinny być czymś oczywistym, jednak w kontekście tego modelu jest o czym mówić.

Mercedes EQS – niemiecka limuzyna naszpikowana gadżetami

Współcześnie samochody elektryczne są wyznacznikiem tego, co może być zamontowane we współczesnym samochodzie. Czasami można odnieść wrażenie, że prezentowane modele to tak na serio auta koncepcyjne, które jakimś cudem opuściły fabrykę i spotykamy je na ulicach. Mercedes EQS to propozycja dla osób zainteresowanych najnowszymi technologiami oraz gadżetami we wnętrzu. Najnowsza propozycja z gwiazdą na masce może być wyposażona aż w trzy dotykowe ekrany! Jeden znajduje się przed oczami kierowcy i ma 12,3 cala. Podobnej wielkości wyświetlacz znajdziemy przed pasażerem. Na konsoli centralnej umieszczono potężny 17,7 calowy ekran. Na nim obsługuje się większość funkcji pojazdu. Brak fizycznych przycisków to najnowszy trend w motoryzacji.

Mercedes EQS wnętrze

Nowością i bardziej mimo wszystko formą gadżetu jest również możliwość autonomicznej jazdy trzeciego stopnia do prędkości 60 km/h. Wtedy kierowca może zdjąć ręce z kierownicy, ponieważ pojazd nad wszystkim powinien panować samodzielnie. Jest to następny krok w stronę pełnej autonomiczności prowadzenia się aut na drogach. I pewne puszczenie oka w stronę Tesli, że na świecie są producenci, którzy również pracują nad tak zaawansowaną technologią.

Mercedes oferuje ponad 700 km zasięgu za blisko pół miliona złotych!

We współczesnym świecie niemal wszystko drożeje, dlatego nie powinno być absolutnie żadnego zaskoczenia, że również najnowsza limuzyna Mercedes EQS należy do luksusowych produktów. Klienci mają do dyspozycji kilka wersji wyposażenia oraz konfiguracji silników elektrycznych. W odmianie Mercedes EQS 450+ znajdziemy 333 elektryczne konie mechaniczne i akumulatory o pojemności 107,8 kWh. Według normy pomiaru zasięgu WLTP taki egzemplarz przejedzie 732 km na jednym ładowaniu. Ile kosztuje taka konfiguracja? Niemiecki producent prosi jedynie o 496 421 zł!

Jednak to dopiero początek cennika, ponieważ wiadomo, że w samochodach klasy premium znajdziemy różne wersje wyposażenia oraz szeroką paletę dodatkowych opcji. Mercedes EQS 580 4MATIC  kosztuje od 607 300 zł. Tak zaczyna się królewska część konfiguratora. Jeśli zaznaczymy wszystkie możliwe opcje z łatwością przebijemy 700 000 złotych! Jest drogo!

Przeczytaj również