Mercedes testuje niedorzeczny samochód! Sam zobacz!

Mercedes testuje niedorzeczny samochód! Sam zobacz!

Mercedes Klasy G 4×4 Squared

Podaj dalej

Mercedes to marka wypracowana przez lata, którą klienci cenią przede wszystkim za luksus i funkcjonalność. Jednak ten samochód burzy wszystkie znamiona praktyczności!

Terenówki z gwiazdą na masce – historia luksusu i możliwości

Niemiecki producent zasłynął w wielu obszarach motoryzacji. Bardzo często wyznacza on nowe trendy i wskazuje kierunek rozwoju całych segmentów samochodów. Pojazdy użytkowe w postaci samochodów dostawczych i ciężarowych to jedna z piękniejszych kart w historii marki, która nadal zapisywana jest wyrazistymi projektami wymykającymi się nieco schematowi działania.

Również w obszarze aut terenowych Mercedes ma wiele do zaoferowania, a jednym ze sztandarowych modeli, jest Mercedes klasy G. Kultowy samochód słynący przede wszystkim z bardzo dobrych właściwości terenowych swoją karierę zaczął jako zwykła, praktyczna terenówka wykorzystywana między innymi przez niemieckie wojsko. Gdy trafiła ona w ręce tunerów z działu AMG, później firmy Brabus, niemal natychmiast zyskała status luksusowego SUV-a z bardzo dobrymi parametrami jezdnymi.

Mercedes klasy G – tradycyjnie zbyt funkcjonalny

Dzisiaj Mercedes klasy G to przede wszystkim luksusowy SUV na bulwary i do miasta, który wyróżnia się na ulicy swoim kanciastym wyglądem oraz luksusem we wnętrzu. Wersje z oznaczeniami AMG mają do zaoferowania wyjątkowy, rozpoznawalny  z daleka gang silnika oraz przyspieszenie rodem z samochodów sportowych. Właściwości terenowe, jak na pojazd z szosowymi oponami i dużymi alufelgami, są nadal spore, jednak praktycznie nikt takim samochodem obecnie nie zapuszcza się w poważny teren.

Mimo tego Mercedes pracuje nad arcyfunkcjonalną wersją w teren, której prawdopodobnie nikt tam nie będzie używał. Mercedes klasy G 4×4 Squared to zabawny i ekscytujący pojazd. Podobnie jak hipersamochody są niepotrzebne do normalnego użytkowania na drogach, Mercedes G-Class 4×4 Squared zajmuje tę wyjątkową przestrzeń nadmiaru możliwości. Normalna Klasa G to jeden z najsprawniejszych luksusowych pojazdów na świecie, który poradzi sobie w najtrudniejszym terenie na całym świecie, zapewniając pasażerom komfort w skórzanym wnętrzu. Mercedes Klasy G 4×4 Squared przenosi znaną formułę Klasy G i przenosi ją na inny poziom.

Jak taki potwór sprawdzi się w miejskiej dżungli? Na razie jest to film z kamuflażem, a na oficjalną prezentację musi jeszcze chwilę poczekać.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News