Kierowca doszczętnie zniszczył silnik we Fiacie 500! Sposób, w jaki to zrobił budzi podziw!

Kierowca doszczętnie zniszczył silnik we Fiacie 500! Sposób, w jaki to zrobił budzi podziw!

Kierowca doszczętnie zniszczył silnik we Fiacie 500! Sposób, w jaki to zrobił budzi podziw!

Podaj dalej

Spektakularne awarie mają różne przyczyny, które najczęściej są wywołane przez błąd człowieka. Przekonał się o tym kierowca Fiata 500. Jeden drobiazg zaważył na tym, że jego niewielkie auto miejskie nadaje się do poważnej odbudowy albo nawet na złom.

W internecie znajdziemy mnóstwo anegdot, gdzie mechanicy zapomnieli czegoś przykręcić, wymienić lub zostawili swoje akcesoria pod maską auta. Na szczęście większość z nich jest wyłącznie fantazją ich autora, ponieważ w przeciwnym razie drogi byłby bardzo niebezpiecznym miejscem. Zdarza się, że historia wyjęta niemal z dowcipu lub komedii wydarzyła się w rzeczywistości, a jej skutki są opłakane.

Jazda kamperem po podróż z przygodami!

Wypożyczanie kampera na wypoczynek zyskuje na popularności. Ludzie coraz chętniej zamieniają pokoje hotelowe i apartamenty na niewielkie domy na kółkach. Całkiem dobra mobilność, niemal kompletne wyposażenie potrzebne do życia w trasie na dobrym poziomie. Wszystko wydaje się dopasowane do tego, aby kilka lub kilkanaście dni w podróży było przygodą życia. Dla jednego z właścicieli Fiata 500 w Wielkiej Brytanii faktycznie wakacyjny wyjazd okazał się pełny przygód i dodatkowych kosztów.

Podatek od kamperów
Podatek od kamperów

Sztywny hol – popularne rozwiązanie

W Stanach Zjednoczonych możemy zaobserwować na drogach kampery, które swoją powierzchnią użytkową zbliżają się do mieszkań Polaków. Za nimi na sztywnym holu porusza się samochód. Najprawdopodobniej wykorzystuje się go do poruszania się po okolicy, gdy dom na kołach stoi na jednym z pól kempingowych. W trakcie korzystania ze sztywnego holu trzeba zachować szereg zasad bezpieczeństwa, o których zapomniał nasz główny bohater opowieści.

Kierowca doszczętnie zniszczył silnik we Fiacie 500!

Gdy korzystamy ze sztywnego holu, napęd w pojeździe holowanym musi być rozłączony. Innymi słowy, skrzynia biegów powinna być w pozycji neutralnej. W przypadku Fiata 500 kierowca podczepił hol i ruszył w podróż z załączonym pierwszym biegiem w aucie miejskim. Okazało się, że silnik o pojemności 1.4 litra wraz ze skrzynią biegów zostały całkowicie zniszczone. Szacunkowa wycena naprawy przekroczyła wartość pojazdu i powinien on trafić na złom.

Fiat

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News