Gdy wybierzesz jeden z tych samochodów zapomnisz, czym jest awaria [RANKING]

Gdy wybierzesz jeden z tych samochodów zapomnisz, czym jest awaria [RANKING]

Gdy wybierzesz jeden z tych samochodów zapomnisz, czym jest awaria [RANKING]

Podaj dalej

Trwałość samochodu jest jednym z najważniejszych kryteriów podczas wyboru auta z drugiej ręki. Dlatego tak interesujące są rankingi używanych pojazdów, w których sami użytkownicy wskazują, jakie pojazdy warto brać pod uwagę, gdy chcemy zapomnieć o wizytach w serwisie z powodu awarii.

Na każdym rynku motoryzacyjnym upodobania kierowców są nieco inne, dlatego w przypadku prezentowanego poniżej zestawienia musimy wziąć pod uwagę, że część samochodów nie jest oficjalnie dostępna w Europie. Drugim bardzo ważnym czynnikiem jest również wiek. Pojazdy kilkuletnie, co do zasady psują się mniej, niż ich starsze generacje, dlatego zupełnie naturalne jest to, że kierowcy są z nich zadowoleni. Mimo tego, na jakie modele warto zwrócić swoją uwagę?

Subaru XV

Ranking pojazdów dostępnych w Europie, które polecają Amerykanie, zaczynamy od Subaru XV. Propozycja japońskiego producenta nieco wyróżnia się na ulicach i zyskuje popularność. Jest to model dla ludzi, którzy cenią sobie spokojny styl jazdy, lubią klasyczne przyciski i pokrętła oraz potrzebują od czasu do czasu zjechać z utwardzonej drogi lub mieszkają w terenach, gdzie zdarzają się trudniejsze warunki atmosferyczne. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że model XV znany na Starym Kontynencie w USA występuje pod nazwą – Crosstrek.

Toyota Highlander czwartej generacji

Toyota w Europie pozwala na korzystanie z amerykańskiej motoryzacji przez duże „A”. Do dyspozycji klientów jest model Camry, który praktycznie przenosi nas w świat rodzinnych sedanów zza oceanu. Dla entuzjastów nadwozia typu SUV Toyota ma coś specjalnego. Jest to najnowsza, czwarta już generacja Toyoty Highlander. Jeśli chcemy poczuć ducha Ameryki i poruszać się po drogach jednym z największych nowych aut dostępnych na rynku, to jest bardzo dobra propozycja.

KIA eNiro

USA to przede wszystkim samochody benzynowe, ale i tam powoli na popularności zyskują auta elektryczne. Na podstawie opracowania Consumer Reports wiemy, że Amerykanie polecają KIA eNiro. Elektryczną wersję tego całkiem popularnego modelu, która w Stanach nazywana jest KIA EV. Spory zasięg na baterii, relatywnie szybkie ładowanie i duża trwałość, to jego jedne z największych zalet.

Mazda MX-5 ND

Amerykanie polecają też samochód stworzony do dawania radości z każdego przejechanego nim metra za kierownicą. Chodzi o bardzo dobrze znaną i cenioną w Europie Mazdę MX-5 generacji ND. Aktualnie najnowsze wcielenie japońskiego roadstera ma wszystkie najważniejsze cechy swoich poprzedników. Bezawaryjność, precyzyjny układ kierowniczy i fantastyczną skrzynię biegów, do tego niską masę i silnik, który zaczyna być w swoim żywiole, gdy pracuje na wysokich obrotach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News