Chcesz oszczędzić pieniądze u mechanika? Zastosuj się do tych porad!

Chcesz oszczędzić pieniądze u mechanika? Zastosuj się do tych porad!

mechanik warsztat naprawa

Podaj dalej

W czasie wszechobecnych podwyżek cen oszczędzanie zyskuje jeszcze więcej na znaczeniu. Utrzymanie samochodu kosztuje, podobnie jego naprawy. Czy w ogóle można serwisować auto tanio i dobrze?

W ludowych mądrościach znajdziemy szereg wskazówek, które paradoksalnie mają odniesienie do naszego codziennego życia. Zapewne większość słyszała o powiedzeniu: chytry dwa razy traci. Zdarzają się również określenia w stylu: nie stać mnie na tanie rzeczy. Czy faktycznie opłaca się wydać więcej, żeby na dłużej mieć spokój z naszymi czterema kółkami?

Proces oszczędzania zaczyna się przy kupowaniu?

Gdzie najlepiej znaleźć pierwsze oszczędności w posiadaniu samochodu. Odpowiedź kryje się w ogłoszeniach motoryzacyjnych i w naszej zasobności portfela. Gdy mamy bardzo ograniczony budżet, a musimy jakoś dojeżdżać do szkoły, na uczelnię lub do pracy, warto zdecydować się na samochody poniżej naszego maksymalnego budżetu. Powód jest bardzo prosty, musimy mieć finanse na ewentualne naprawy, wymianę oleju wraz z filtrami, ubezpieczenie, a także wymianę rozrządu.

Komis samochodowy
Fot. pixabay.com

Jeśli mamy więcej pieniędzy i chcemy kupić sobie samochód w dobrym stanie, warto rozeznać się, chociażby na zasadzie porównywarek cen samochodów, ile średnio kosztuje auto, które nas interesuje. Wtedy dobrym pomysłem jest wybór ceny powyżej średniej, ponieważ z dużym prawdopodobieństwem będą to pojazdy w bardzo dobrym stanie technicznym. Jednak nadal należy pamiętać o buforze pieniędzy na naprawy i serwis startowy.

Porozmawiaj z serwisem przed wizytą

Coraz więcej serwisów samochodowych dysponuje czymś w rodzaju punktu obsługi klienta, gdzie możemy zadzwonić i poznać kilka dodatkowych informacji. Warto wykonać taki telefon, ponieważ nawet jeśli brakuje nam fachowej wiedzy w zakresie usterki, możemy opisać objawy, jakie ma nasze auto. Po tym łatwiej ocenimy profesjonalizm serwisu, jednocześnie gdy usterka jest ewidentna, poznamy od razu szacunkowe koszty.

policjant telefon przeszukanie
fot. pixabay

Nie ma specjalistów od wszystkiego!

Serwisy samochodowe mają ogólną wiedzę na temat najpopularniejszych marek dostępnych na polskim rynku. Jednak ze względu na mnogość wersji, konstrukcji i rozwiązań trudno być ze wszystkim na bieżąco. Dlatego w miarę możliwości warto postawić na specjalistów w swojej dziedzinie. Gdy awaria dotyczy elektroniki udać się do miejsca, gdzie zajmują się tymi usterkami lub do warsztatu wyspecjalizowanego w danej marce. Wtedy zyskujemy dużo większą pewność, że ktoś spotkał się już z danym problemem i wie, co należy zrobić.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News