Kierowcy autobusów w spódnicach

Kierowcy autobusów w spódnicach

Kierowcy autobusów w spódnicach

Podaj dalej

Na bardzo ciekawy, ale i nietypowy pomysł wpadli kierowcy autobusów we francuskiej miejscowości Nantes. Szefostwo komunikacji zakazało im nosić krótkich spodni pomimo upałów. W ramach protestu większość z nich przyszła do pracy… w spódniczkach.

Fala upałów od pewnego czasu cieszy przede wszystkim tych, którym zaczynają się wakacje, bądź mają urlop. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku tych pracujących. W wielu profesjach upał znacząco wpływa na komfort pracy, jedną z nich są kierowcy autobusów.

Pomimo wysokich temperatur, firma Semitan nie zezwoliła na tymczasową zmianę ubioru dla kierowców i ci zmuszeni byli do pracy w długich spodniach. W ramach protestu większość z nich przyszła do pracy w spódniczkach.

Didier Sauvetre, kierowca firmy Semitan w rozmowie z lokalnymi mediami: -Stroje, które musimy nosić nie są odpowiednie w stosunku do bieżącej temperatury. W takich momentach jak ten zazdrościmy kobietom. W kabinach autobusów często nie ma klimatyzacji. Temperatura potrafi sięgnąć nawet 50 stopni Celsjusza. Uważamy, że noszenie długich stopni w takich warunkach jest nieznośne.

Wyobrażacie sobie polskich kierowców autobusów w spódniczkach?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News