Kia wprowadza na rynek nową edycję popularnego SUV-a. Będzie droższa tylko o 400 zł 

Kia wprowadza na rynek nowy rok modelowy swojego pseudo SUV-a – modelu Soul. Razem z delikatnym odświeżeniem wzrosną też ceny, choć na chwilę obecną wydaje się, że podwyżka będzie ledwie zauważalna. Oprócz tego pojawi się także edycja specjalna o nazwie Soulmate, która powinna być idealnym wyborem dla wielu klientów. 

suv-kia-soul
Podaj dalej
  • Kia wprowadza na rynek najnowszy model Soul razem z wydaniem specjalnym Soultmate
  • SUV otrzyma dwukolorowy dach, czy unikalne 18-calowe aluminiowe felgi 
  • Ceny wzrosną o około 400 złotych i rozpoczną się od 80 tys. zł

Nowy SUV z edycją specjalną i pełnym wypasem 

suv-kia-soul
fot. Kia

Kia Soul jest dość popularnym modelem na naszym rynku. Koreański producent wprowadza teraz pakiet odświeżeń wraz z edycją specjalną Soulmate. Na chwilę obecną SUV pojawi się na rynku amerykańskim, jednak wiemy już, że ceny nie będą wzrastać drastycznie. Nowy model powinien być droższy o około 100 dolarów (400 złotych). Co znajdziemy w edycji specjalnej, która będzie nieco droższa?

Soulmate oferuje dwukolorowy dach, okładziny dolnej części nadwozia, czy unikalne 18-calowe felgi aluminiowe. Jeszcze ciekawiej jest we wnętrzu samochodu, bowiem otrzymamy system audio Harman Kardon Premium, czy wnętrze „Umber” z siedzeniami wykonanymi z tworzyw sztucznych i tkaniny. 

suv-kia-soul
fot. Kia

Pakiet edycji specjalnej dostępny jest wyłącznie w najwyższej wersji wyposażenia EX i kosztuje okrągły 1000 dolarów (3900 złotych). Oznacza to, że wersja Soulmate będzie kosztowała nieco ponad 100 000 złotych. 

Ceny pozostałych modeli Soul wzrosną o około 400 złotych 

suv-kia-soul
fot. Kia

Jak wspomnieliśmy wyżej, polskie cenniki są jeszcze niedostępne, jednak Soul na rok modelowy 2025 w Stanach Zjednoczonych będzie droższy o 100 dolarów. Wydaje się, że SUV nie otrzymał większych zmian w standardowych wersjach. Oznacza to, że ceny rozpoczną się od około 80 000 złotych. 

Podstawowy Soul w najniższej cenie nie może jednak pochwalić się wybitnie dużym wyposażeniem. Otrzymamy tu 16-calowe stalowe koła, konwencjonalne światła, czy dość zwyczajną kierownicę. Znajdziemy za to klimatyzację, czy 8-calowy system informacyjno-rozrywkowy. 

suv-kia-soul
fot. Kia

Pomimo podstawy, SUV ma już wiele asystentów bezpieczeństwa i pomocy kierowcy. Każdy Soul otrzyma więc unikanie kolizji przedniej, Lane Keep Assist, czy ostrzeżenie o zmianie pasa. Niezależnie od wybranego wykończenia, wszystkie Soul napędzane są 2-litrowym, czterocylindrowym silnikiem o mocy 147 koni mechanicznych i dysponujący momentem 179 Nm. 

Przeczytaj również