Kia Platinum Cup: Szablewski najszybszy przed opadami deszczu

Jakub Szablewski popisał się najepszym czasem jednego okrążenia toru Red Bull Ring w pierwszej części kwalifikacji Kia Platinum Cup. Młodziutki zawodnik wyprzedził drugiego Dawida Borka o zaledwie 0,024 sekundy.

Rozpoczęcie dzisiejszych zajęć na Red Bull Ringu miało miejsce przy słonecznej pogodzie, która jeszcze przed Q2 może ulec gwałtownym zmianom. Położony w malowniczych górach obiekt charakteryzuje się zmienną pogodą. Już pod koniec porannych jazd nad torem zebrało się sporo ciemnych chmur zwiastujących opady deszczu.

W tych warunkach najlepszy był Jakub Szablewski, który pokonał w Q1 Dawida Borka i trzeciego Kamila Serafina. Czołową piątkę uzupełnili Nikodem Wierzbicki i startujący w pełnym sezonie dziennikarz Wirtualnej Polski Mateusz Żuchowski.

Tuż za nim uplasował się Aleksander Olejniczak, a najszybszą dziesiątkę (która po Q2 awansuje do Q3) zamknęli: Patryk Borek, Konrad Wróbel, Filip Zagórski oraz najszybsza kobieta w stawce, Adrienn Vogel.

Jej rodak, Istvan Bernula stracił do swojej koleżanki 0,061 sekundy i został sklasyfikowany na 11. miejscu. Trzy ostatnie pozycje przypadły w udziale Aleksowi Sówce oraz startującym gościnnie Maciejowi Kuchno i Zuzannie Krzyczkowskiej.